N26 a komornik

N26 a komornik

Sposobów na uratowanie pieniędzy przed egzekucją komorniczą jest w chwili obecnej całkiem sporo. Jeden z nich to założenie rachunku bankowego w banku N26. Czy konto w N26 rzeczywiście będzie wolne od komornika? N26 a komornik - prezentujemy wszystkie najważniejsze informacje odnośnie tego zagadnienia. 

 

Konto w banku N26 wolne od komornika - najważniejsze informacje

N26 to niemiecki bank mobilny, którego siedziba znajduje się w Berlinie. W ofercie tego banku znajdują się bezpłatne rachunki bankowe, które można założyć bez wychodzenia z domu. Niektórzy zastanawiają się również nad tym, czy do założenia konta w N26 konieczne jest posiadanie niemieckiego meldunku. Okazuje się, że absolutnie nie. Do założenia rachunku w N26 w zupełności wystarczy polskie obywatelstwo oraz polski adres zamieszkania. Cały proces zakładania konta jest banalnie prosty i trwa wyjątkowo krótko. Sporo osób zmagających się z zadłużeniami myśli także o tym, czy konto w banku N26 jest wolne od komornika. 

Polscy komornicy nie mają dostępu do informacji na temat jakichkolwiek rachunków bankowych prowadzonych poza granicami Polski. Oznacza to, że konto w banku N26 oraz jakimkolwiek innym zagranicznym banku mającym siedzibę poza granicami Polski, co do zasady powinno być w pełni wolne od egzekucji komorniczej. Jedyną sytuacją w której może dojść do zablokowania konta w banku N26 to taka, w której wierzyciel kieruje wniosek o ENZ, czyli Europejski Nakaz Zapłaty. Skąd jednak wierzyciel może wiedzieć o tym, że dłużnik posiada jakiekolwiek zagraniczne konto bankowe w konkretnym kraju? Prawdopodobieństwo złożenia takiego wniosku przez wierzyciela jest praktycznie zerowe. 

Wszystkie powyższe informacje oznaczają, że konto w banku N26 jest bezpieczne od komornika. Mając rachunek w N26, nie musimy obawiać się, że komornik zablokuje nasze środki finansowe. 

 

Przeczytaj koniecznie: Jak otworzyć konto wolne od komornika w banku N26 - dokładna instrukcja 

 

Jak założyć konto w banku N26 - dokładna instrukcja 

Aby założyć konto w banku N26, trzeba wykonać następujące czynności: 
 

  • Pobranie aplikacji N26 na smartfon oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego. 
  • Przejście przez system wideo-weryfikacji tożsamości. 
  • Zamówienie karty debetowej dołączonej do konta na wskazany adres. 

Karta do konta w banku N26 to MasterCard. Można nią płacić na terenie całej Polski - we wszystkich punktach usługowych, handlowych, restauracjach, kinach itd. Płatności realizowane są w złotówkach, zaś bank N26 odpowiada za przewalutowanie odpowiednich kwot. Bank N26 pozwala również na wypłacanie gotówki w bankomacie - gdy wypłacimy ją w złotówkach (PLN), wówczas doliczona zostanie prowizja w wysokości 1,7% wypłaconej kwoty. Więcej na temat funkcjonalności konta w N26 można przeczytać tutaj

 

Linki:

  1. Rejestracja N26
  2. Aplikacja N26 Google Play - https://play.google.com/store/apps/details?id=de.number26.android&hl=pl

Najpopularniejsze