Bank N26 opuszcza teren Wielkiej Brytanii przez Brexit

Bank N26 poinformował swoich klientów o tym, iż w związku z Brexitem zmuszony jest opuścić teren Wielkiej Brytanii. W praktyce doprowadza to do tego, że nowi klienci z Wielkiej Brytanii nie będą mogli otwierać w banku N26 swoich rachunków. Konta, które są obecnie otwarte zostaną zamknięte wraz z dniem 15 kwietnia 2020 roku. Więcej informacji przedstawiciele banku umieścili na swojej stronie internetowej.
 

Poszanowanie decyzji, lecz nieodwołalne kroki

Jedna z głównych person w banku N26 - Thomas Groose wyjawił, że zarząd niemieckiego banku w pełni rozumie decyzję o Brexicie, jednak musi podjąć nieodwołalne kroki dążące do opuszczenia Wielkiej Brytanii. Informacja ta nie została odebrana zbyt pozytywnie przez dotychczasowych klientów banku, ponieważ jest on jednym z najbardziej popularnych banków na Wyspach. Fakty są jednak nieubłagane i niektóre osoby będą musiały otworzyć rachunki bankowe w innych placówkach. Bank N26 wszedł na brytyjski rynek w 2018 roku i jak widać długo na nim nie pozostał. Przedstawiciele niemieckiego N26 długo walczyli to, aby pozostać w Wielkiej Brytanii, jednak ostatecznie ta sztuka im się nie powiodła.

Przeczytaj także: N26 niemieckie konto bankowe z kartą MasterCard
 

Kilka kluczowych informacji

Najważniejsze informacje dotychczasowi klienci niemieckiego banku mogą znaleźć na jego stronie internetowej. Pewne jest to, że termin 15 kwietnia 2020 roku jest nieodwołalny i to właśnie wtedy rachunki klientów zostaną całkowicie zamknięte, a ich historia zakończona. Nie wiadomo ilu konkretnie klientów bank posiadał na terenie Wielkiej Brytanii, jednak w ostatnim czasie do opinii publicznej dostała się informacja mówiąca o tym, iż N26 przekroczył liczbę 5 milionów klientów w skali globalnej. Przedstawiciele N26 od jakiegoś czasu podkreślali, że Wyspy to dla nich bardzo ważny kierunek, jednak po Brexicie muszą nieco zmienić swoje plany. Istotną informacją dla dotychczasowych klientów jest na pewno to, że wszelkie środki finansowe znajdujące się na kontach powinny być przelane na inne rachunki przed 15 kwietnia 2020 roku. W innym przypadku mogą one zostać utracone. 

Przeczytaj także: Otwarcie konta w Banku N26

Najpopularniejsze