Na co kredyty w Polsce - badanie Nest Bank

Na co kredyty w Polsce - badanie Nest Bank

Okazuje się, że tylko co drugi Polak uważa kredyty bankowe za bezpieczne. Najwięcej osób decyduje się na kredyt na zakup nieruchomości, samochodu lub sprzętu AGD. Mniej chętnie finansowane są w ten sposób wizyty u stomatologa czy święta.

Z najnowszych badań wynika, że jedynie około 51% Polaków uważa kredyty oferowane przez banki za rozwiązanie bezpieczne. Jednak jest to aż o 18% więcej osób niż w roku ubiegłym. Zaufanie do kredytów cały czas rośnie. Tym samym coraz  mniej osób boi się procesu kredytowego. Największe obawy w tym przypadku wzbudzają ukryte koszty, wysokie marże, oprocentowanie i negatywny wpływ zobowiązania finansowego na życie całej rodziny. Jednak ponad 27% Polaków uważa, że w razie potrzeby pomocy finansowej szukałoby właśnie w banku.
 

Na co Polacy biorą kredyty?

Polacy najczęściej na kredyt decydują się, bo chcą zakupić nieruchomość, samochód lub sprzęt AGD. Mniejszą popularnością cieszą się pożyczki na usługi dentystyczne czy po prostu sfinansowanie świąt. 78% ankietowanych stwierdziło kategorycznie, że nigdy nie wzięło i nie weźmie pożyczki w celu zorganizowania świąt. Niemal połowa Polaków (48%) deklaruje, że nie weźmie kredytu na wydatki mające związek z wysłaniem dzieci do szkoły. 55% respondentów nie wyobraża sobie sfinansowania z kredytu wesela, chrztu i innej uroczystości rodzinnej.

Nest Bank sesje przychodzące i wychodzące
 

Kredyt online? Zdania Polaków są podzielone

Co ciekawe, z kredytu online skorzystało już 34% badanych Polaków. Aż 22% rozważa w najbliższej przyszłości skorzystanie z takiego rozwiązania. Dodatkowo okazuje się, że 16% Polaków kredyt online wzięło więcej niż jeden raz. Z drugiej strony 30% badanych deklaruje, że nigdy z kredytu przez internet nie skorzystało i nie ma takiego zamiaru. W praktyce czynniki, które sprzyjają kredytom online są dość mocno zróżnicowane. Większość osób uważa, że taka oferta powinna być atrakcyjna (34%) i być oparta na preferencyjnych warunkach (29%).
 

Z najnowszych danych wynika, że na koniec ubiegłego roku z aplikacji mobilnych na smartfonie korzystało w sposób aktywny niemal 8,8 mln Polaków. 17 mln osób posiada dostęp do bankowości internetowej. Tym samym, co drugi aktywny użytkownik obsługuje swoje konto bankowe poprzez telefon. Polacy są więc coraz bardziej mobilni i chcą korzystać z usług bankowych przez internet. Z tego też wynika coraz większa popularność kredytów udzielanych online. Topowe banki podejmują współpracę z platformami internetowymi, aby dotrzeć do jak najszerszego grona potencjalnych klientów i kredytobiorców.Zródło: 
https://nestbank.prowly.com/61509-polak-bierze-kredyt-na-mieszkanie-agd-lub-samochod

 

Przeczytaj także : 
Konto bankowe – Jak skutecznie zamknąć?
Saldo a dostępne środki
Konto dla małego dziecka ING PKO
Kiedy przyjdzie przelew?

Najpopularniejsze