Ubezpieczenie OC w Ciechanowie

Ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisą posiadaczy pojazdów. Dzięki niemu, nie musimy płacić z własnej kieszeni odszkodowania dla osób poszkodowanych. Na jego cenę wpływa wiele czynników. 
 

Ile wynosi najtańsze OC w Ciechanowie ?

Oferty ubezpieczeń komunikacyjnych jakie dostają mieszkańcy Ciechanowa są bardzo atrakcyjne. Nalezą do jednych z najtańszych, według kalkulacji, ceny najtańszych ubezpieczeń w Ciechanowie wynoszą:

1. Dla OC 450 zł w MTU24 - Sprawdź teraz

2. Dla OC + AC: 991 złotych w Benefia - Sprawdź teraz

3. Dla OC + AC + NNW: 1070 złotych w Aviva - Sprawdź teraz

4. Dla OC + NNW: 516 złotych w MTU24 - Sprawdź teraz
 

Ciechanów ubezpieczenie OC- co wpływa na jego cenę?

Marka pojazdu - duży wpływ na wysokość składki ma marka pojazdu. Firmy ubezpieczeniowe dysponują swoimi statystykami wypadków oraz kradzieży, dzięki czemu posiadają informacje, które pojazdy są najczęściej narażone na pewne zdarzenia. W naszym kraju najwięcej będzie nas kosztować ubezpieczenie marek niemieckich i aut luksusowych.

Wiek pojazdu - innym czynnikiem składającym się na wysokość składki, jest wiek samochodu. Im pojazd jest starszy, tym składka będzie także wyższa. Powodem tego jest to, iż pojazd np. 20- letni ma wyższe prawdopodobieństwo awarii, aniżeli samochód 5-letni. Usterki pojazdu mogą spowodować kolizję, o ile nie zostaną szybko naprawione. 

Pojemność silnika - silniki o pojemności 2 litrów niestety powodują zwiększenie składek. Firmy przeważnie wykorzystują przedziały dla silników o pojemnościach 1 litra, 1-1,2 litra, 1,2-1,4 litra, 1,4- 1,6 litra, 1,6-2 litrów oraz powyżej 2 litrów. Ubezpieczyciel wychodzi z przekonania, iż większy silnik oznacza możliwie większą osiąganą prędkość, co wpływa na zwiększenie prawdopodobieństwa wypadku.

Wiek kierowcy - istotny parametr, wyższą składkę muszą opłacić kierowcy przed 26 rokiem życia albo osoby, które posiadają prawo jazdy poniżej 3 lat. 

Zniżki za bezszkodową jazdę - uważni na drogach kierowcy płacą mniejsze opłaty za polisę. Bezszkodowa jazda jest bardzo opłacalna. Spowodowanie wypadku będzie oznaczać zwiększenie składki na ubezpieczenie OC.

Miejsce zamieszkania - im większe miasto, tym polisa jest droższa. Ubezpieczenie OC w Ciechanowie należy do jednych z najtańszych.

Miejsce parkowania samochodu - opłaty może zmniejszyć fakt, że pojazd jest trzymany w garażu albo na parkingu strzeżonym.

Innymi czynnikami, które wpływają na wysokość składek są: wykonywany zawód, posiadane dzieci, stan cywilny kierowcy, ilość pokonywanych kilometrów rocznie.
 

Najtańsze OC w Ciechanowie - jak je wybrać?

W zakupie jak najtańszej polisy OC w Ciechanowie pomogą z pewnością rankingi ubezpieczeń komunikacyjnych. Dowiemy się z nich, nie tylko jaką cenę za ubezpieczenie naszego pojazdu oferuje dana firma ubezpieczeniowa, ale także, jaki jest zakres ochrony czy opinie klientów. Podczas przeszukiwania ubezpieczeń OC w rankingu, należy zwrócić uwagę między innymi na termin zestawienia. Porównywarki internetowe są bardzo przydatnymi narzędziami. Znalezienie taniego ubezpieczenia OC w Ciechanowie, pozwoli nam na zaoszczędzenie nieco funduszy w domowym budżecie. Warto wybrać firmę sprawdzoną, cieszącą się pozytywnymi opiniami, która zaoferuje nam atrakcyjne składki. Celem dostępnych w internecie rankingów ubezpieczeń komunikacyjnych jest udzielenie właścicielom pojazdów informacji, o tym, gdzie znajdą najtańsze ubezpieczenie dla swojego pojazdu. Tego typu rankingi są przeprowadzane przez porównywarki internetowe i redakcje branżowych tytułów prasowych czy portali internetowych. Przeważnie publikowane są miesięczne zestawienia, wiedza jest więc cały czas aktualizowana, a my bez problemu znajdziemy najtańsze OC w danym miesiącu. Warto pamiętać o tym, iż nie każdy może liczyć na bardzo tanie ubezpieczenie OC. Składki wyliczane są w sposób indywidualny, dla danego kierowcy. W trakcie wyliczeń w porównywarce należy podać podstawowe dane, dzięki którym możliwe będzie oszacowanie wysokości składki.

Najpopularniejsze