Ubezpieczenie OC krótkoterminowe na miesiąc

Polisa komunikacyjna (ubezpieczenie OC) zawierana jest przeważnie na okres 12 miesięcy. Jest mozliwość zawaracia polisy krótkoterminowej o odpowiedzialności cywilnej, którą możesz wykupić nawet na 1 miesiąc. Jest ona dostępna wyłącznie dla osób, które posiadają pojazd mechaniczny.
 

Spis treści:

  1. Czym jest ubezpieczenie krótkoterminowe?
  2. Kiedy i dla kogo OC na miesiąc?
  3. Ile kosztuje ubezpieczenie OC na miesiąc?

 

Czym jest ubezpieczenie krótkoterminowe?

Krótkoterminowe OC to polisa komunikacyjną, która niczym nie róźni się od standardowej polisy OC zawieranej na okres 12 miesiecy. OC na okres 1 miesiaca zapewnia, dokładnie taki sam zakres ochrony Dodatkowo, polisa krótkoterminowa nie przedłuży się automatycznie, a ochrona wygasa z końcem umowy.

Oblicz składkę – Wystarczy 5 minut Bez wychodzenia z domu
 

Kiedy i dla kogo OC na miesiąc?

Ubezpieczenia krótkoterminowego nie może wykupić każdy. Reguluje je ustawa z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych i Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i określa kiedy właściciel pojazdu może to zrobić.

Kto może skorzystać z polisy OC krótkoterminowej?

  • Właściciele pojazdów wolnobieżnych – ustawa o ruchu drogowym w Polsce określa pojazd z silnikiem, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h. Pojazdy wolnobieżne są wykorzystywane w rolnictwie, leśnictwie, budownictwie i transporcie np. kombajny, kosiarki samojezdzne, koparki itp. Wyjątek dotyczy ciągników używanych w gospodarstwach rolnych, ich ubezpieczenie musi być zawarte na okres 12 miesięcy. Na pojazdy wolnobieżne ubezpieczenie krótkoterminowe musi być zawarte na minimum 3 miesiace.
  • Właściciele pojazdów historycznych – to pojazdy zabytkowe, które mają co najmniej 40 lat lub 25 lat. Przy aucie 25 letnim, potrzeba dodatkowego pisma od rzeczoznawcy, muszą zostać spełnione wymagania został uznany przez rzeczoznawce samochodowego za pojazd unikatowy lub mający znaczenie w motoryzacji. 
  • Działalność polegająca na handlu samochodami – z takiej możliwości ubezpieczenia, korzystają przeważnie komisy samochodowe
  • Osoby które sprowadzające pojazdy z zagranicy do Polski – jeśli auto jeździłło wcześniej za granicą, to nie można wykupić od razu rocznej polisy. Najpierw, trzeba wykupić ubezpieczenie OC na 30 dni. Przez ten czas powinieneś załatwić wszystkie formalnośc. Dopiero później, możesz kupić 1-roczne ubezpieczenie komunikacyjne.
     

Ile kosztuje ubezpieczenie OC na miesiąc?

Zakup polisy krótkoterminowej tj. na okres 30 dni będzie nieznacznie droższy, kiedy kupilibyśmy ubezpieczenie na rok i podzielili je na 12 miesięcy.
Jeśli za dany pojazd ubezpieczenie roczne OC wyniesie 1000 zł miesięcznie, to prawdopodobnie za ubezpieczenie krótkoterminowe zapłacisz ponad 100 zł.

Należy jednak pamiętać, że OC na miesiąc to oferta skierowana głównie do komisów samochodowych lub samochodowych sprowadzonych z zagranicy. 
Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile dokładnie zapłacisz za takie ubezpieczenie - przejdź tutaj i zostaw proszę swój numer telefonu. Oddzwonimy do 5 minut.

Najpopularniejsze