ING Bank Śląski agreguje informacje o rachunkach z innych banków

ING Bank Śląski w swoim systemie bankowości internetowej rozpoczął proces udostępniania informacji o rachunkach posiadanych w innych instytucjach bankowych. Jest to innowacja w sektorze bankowym, która pozwala klientom na śledzenie informacji o wszystkich swoich kontach bankowych w jednym miejscu. 
 

Czym jest agregacja kont bankowych?

Agregacja informacji o kontach bankowych to proces udostępniania przez jeden bank informacji o kontach, które posiadamy w innych bankach. Taka możliwość powstała po wydaniu dyrektywy PSD II, czyli przepisach o otwartej bankowości. Oznacza to, iż klient banku ING, logując się do systemu bankowości internetowej, będzie miał możliwość podglądu salda rachunku, który posiadamy w innym banku. Na tym wczesnym etapie, nowy system umożliwia otrzymanie informacji o saldzie rachunku osobistego, historii transakcji oraz informacji o kartach płatniczych. Niewykluczone jednak, iż w kolejnym etapie możliwe będzie zarządzanie wszystkimi swoimi produktami zarówno depozytowymi, jak i kredytowymi z poziomu jednego systemu bankowości internetowej. 

Przeczytaj także: MOJE ING Bank Ślaski, wszystkie konta, logowanie
 

Jakie banki wchodzą w skład zagregowanych informacji w ING Bank Śląski

W obecnej chwili ING Bank Śląski oferuje podgląd do rachunków z siedmiu innych banków:

- Alior Bank
- BNP Paribas
- PEKAO
- mBank
- PKO BP 
- Millennium Bank (który jest drugim bankiem oferującym podobną usługę)
- Santander, który udostępnił informacje o swoich rachunkach w ostatnim czasie

Z czasem lista banków oraz instytucji będzie się zwiększać. Obecnie już na podstawie wniosku klienta, bank może uzyskać dane o innych rachunkach oraz udostępnić je w aplikacji internetowej.
 

Czy otwarta bankowość stanie się przyszłością sektora bankowego w Polsce?

Ta innowacyjna usługa jest dużym udogodnieniem dla klientów posiadających wiele produktów bankowych w różnych instytucjach. Z relacji zarówno ING Banku Śląskiego, jak i Millenium płyną deklaracje, zgodnie z którymi ilość banków udostępniających dane o kontach będzie się powiększać. Planowane jest również rozszerzenie funkcjonalności tego rozwiązania, między innymi o wykonywanie przelewów oraz inne operacje, których możemy dokonać w bankowości internetowej różnych banków. 

Najpopularniejsze