UWAGA na paribagroup, podszywa się pod BNP Paribas

Platforma paribagroup.com - ostrzeżenie przed korzystaniem z ofert pod tym adresem wydal bank BNP Paribas. Wbrew podobnie brzmiącej nazwie i łudząco podobnemu logotypowi firmy nic nie łączy ze znanym bankiem. Podobne działania mają zawsze jeden cel - skorzystanie z zaufania, jakim klienci darzą funkcjonującą od wielu lat na polskim rynku finansową markę.

Spis treści:
Podszycie się pod znany bank wykorzystuje zaufanie do marki
Wyłudzenie danych grozi zaciągnięciem kredytu na konto nieświadomego klienta

 

Podszycie się pod znany bank wykorzystuje zaufanie do marki


Wśród propozycji, które można znaleźć na stronie udającej bliskie związki z Paribas, można znaleźć np. produkty inwestycyjne oparte o rynek walutowy, które w krótkim czasie miałyby przynieść bardzo duży zysk. Wizualne podobieństwo witryny podszywającej się pod bank ma za zadanie uwiarygodnić jej działalność w oczach potencjalnych klientów. Oszuści proponują wypełnienie formularza, po czym "konsultant" kontaktuje się telefonicznie w celu przedstawienia mechanizmu inwestycji. W międzyczasie w serwisie pojawia się konto przeznaczone na wpłaty klienta z tytułu przystąpienia do programu.

Sprawdź: BGŻ BNP Paribas kod SWIFT, IBAN, BIC
 

Wyłudzenie danych grozi zaciągnięciem kredytu na konto nieświadomego klienta


To niejedyne zagrożenia, które czyhają na nieświadome zagrożeń ofiary. Oprócz wyłudzenia środków finansowych niebezpieczeństwo polega na zainstalowaniu specjalnej aplikacji do zarządzania środkami, która może bez wiedzy i zgody właściciela dysponować jego wrażliwymi danymi. Na etapie rejestracji pojawia się niezgodna z prawem prośba o przesłanie skanu dowodu osobistego - to prosta droga do wyłudzeń pożyczek i kredytów na nazwisko jego właściciela.

Oprócz ostrzeżeń BNP Paribas zaangażował się czynnie w zablokowanie podejrzanej witryny. Obecnie pod adresem paribagroup.com wyświetla się komunikat w czterech językach o braku dostępu do strony z powodu "ataków hakerskich", z zapewnieniem napisanym łamaną polszczyzną: "Twoje fundusze w bezpieczeństwie. W najbliższym czasie praca strony internetowej będzie odnowiona".

Infolinia BNP Paribas


Źródło:

https://www.bnpparibas.pl/repozytorium/komunikaty/oswiadczenie-w-zwiazku-z-otrzymanymi-zgloszeniami-dotyczacymi-platformy-paribagroupcom

Najpopularniejsze