Paszport Pułtusk - Biuro paszportowe w Pułtusku

Paszport Pułtusk - Biuro paszportowe w Pułtusku

Gdzie i jak wyrobić paszport w Pułtusku bądź w okolicach Pułtuska? (województwo mazowieckie, powiat pułtuski)? 
 

Gdzie można wyrobić paszport w Pułtusku?

Uwaga! W Pułtusku w tej chwili nie ma biura paszportowego. Zachęcamy, aby znaleźć biuro paszportowe zlokalizowane jak najbliżej Pułtuska. Jednocześnie warto dowiedzieć się, ile kosztuje wydanie paszportu oraz co jest wymagane do złożenia wniosku o paszport. O tym wszystkim piszemy w dalszej części niniejszego artykułu. 

Pobierz wniosek o paszport w pdf
 

Biura paszportowe w okolicy Pułtuska

Najbliższe biura paszportowe zlokalizowane w okolicy Pułtuska znajdują się w następujących lokalizacjach: 
 

 

Ile kosztuje wyrobienie paszportu? 

Poniżej przedstawiamy dokładny cennik za wyrobienie paszportu. Warto jednak wiedzieć, że od przedstawionych cen mogą obowiązywać pewne wyjątki. Gdy z własnej winy stracimy bądź zniszczymy paszport, wówczas opłata za wydanie nowego paszportu rośnie trzykrotnie - 420 zł, ponieważ 3x140 zł = 420 zł. Oto, ile kosztuje wyrobienie paszportu z podziałem na ceny dla dzieci i osób dorosłych (cennik zawiera też cenę wyrobienia paszportu tymczasowego):

paszport dla dziecka 30 zł do 5 roku zycią; paszport dla dziecka od 5 do 13 roku życia 30 zł za okazaniem legitymacji szkolnej; paszport dla dziecka od 13 do 18 roku życia) paszport dla osoby dorosłej 140, paszport tymczasowy 30 zł.

 

Ile czasu wyrabiany jest paszport? 

Obowiązujące przepisy prawa wskazują, że czas oczekiwania na wyrobienie paszportu od momentu złożenia wniosku nie powinien być dłuższy niż 30 dni. Pracownik biura paszportowego lub konsulaty powinien przekazać jak najdokładniejszą informację o prognozowanym czasie oczekiwania na wydanie tego dokumentu. W zdecydowanej większości przypadków czas wyrabiania paszporty jest znacznie krótszy. Trzeba pamiętać o tym, że spore znaczenie ma czas, w którym składamy druk wniosku paszportowego. Największy ruch w biurach paszportowych ma miejsce w miesiącach takich jak czerwiec, lipiec i sierpień. Jest to oczywiście spowodowane okresem urlopowym. Sporo osób podejmuje decyzję o wyrobieniu paszportu "na ostatnią chwilę", co właśnie przyczynia się do tak dużych kolejek w biurach paszportowych w miesiącach letnich. 

W uzasadnionych okolicznościach możliwe jest wyrobienie paszportu tymczasowego. Na jego wydanie trzeba czekać zdecydowanie krócej. Osoba ubiegająca się o paszport tymczasowy musi jednak udowodnić w urzędzie, że jest on jej naprawdę niezbędny. Konieczne jest podanie konkretnego, wiarygodnego powodu. Paszport tymczasowy jest ważny przez okres 12 miesięcy. Odbiór paszportu jest możliwy wyłącznie osobiście i w biurze, w którym złożyło się wniosek. 

Najpopularniejsze