Express Elixir i Blik P2P w Pekao SA. informacja dla klientów

Bank Pekao najpóźniej na początku 2020 roku zamierza zaoferować swoim klientom korzystanie z opcji przelewów natychmiastowych Express Elixir oraz Blik P2P. Branża finansowa od dawna wiedziała o zamiarach banku Pekao. Brakowały jedynie konkretnych terminów wdrożenia nowych systemów. O tym, że nastąpi to niebawem dowiedzieliśmy się w czerwcu gdy bank opublikował nowe cenniki, które uwzględniały już wprowadzane systemy płatności. Będą one kosztowały odpowiednio 5 zł i 1 zł.
 

Express Elixir w banku Pekao – testy przelewów


Bank rozpoczął już testy wewnętrzne dotyczące działania systemu przelewów ekspresowych Express Elixir. Taka informacja obiegła niedawno internet. Okazało się jednak, że oprócz testów został już także podany przewidywany termin wdrożenia tego rozwiązania dla wszystkich klientów Banku Pekao. Jak poinformowało biuro prasowe Pekao oferta ta powinna zostać wprowadzona najpoźniej w styczniu 2020 roku, a możliwe że jeszcze w grudniu 2019 roku.

Oprócz systemu Express Elixir Pekao pracuje także nad wdrożeniem innego innowacyjnego rozwiązania jakim są przelewy Blik P2P polegające na przelewaniu pieniędzy na numer telefonu odbiorcy przy pomocy Blika. Ten system powinien być gotowy na początku przyszłego roku, najpóźniej w lutym.

Musisz przeczytać: Sesje ELIXIR, Kiedy przyjdzie przelew?

Najpopularniejsze