PKO Konto dla Młodych - mobilnie, internetowo i tanio

PKO Konto dla Młodych - mobilnie, internetowo i tanio

 

Od maja, każdy kto ukończył 18 lat i nie przekroczył jeszcze 26 może założyć konto dedykowane specjalnie dla ludzi młodych, chcących korzystać z możliwości nowych technologi, otwartych na świat i wygodne podróżowanie. 

 

PKO Konto dla Młodych można otworzyć na stronie http://www.pkobp.pl/dzieci-uczniowie-i-studenci/konta/ - wystarczy wypełnić wniosek elektroniczny a umowę rachunku do podpisania dostarczy kurier. Można również otworzyć rachunek w oddziale banku. Co istotne, od maja oferta jest dostępna nie tylko dla studentów i absolwentów uczelni, ale dla wszystkich młodych osób zainteresowanych nowoczesnym bankowaniem.

 

Korzystanie z konta PKO Konto dla Młodych jest całkowicie darmowe. Jest jednym z najnowocześniejszych rachunków tego typu na rynku. Właściciel konta może z niego korzystać z dowolnego miejsca na świecie, używając do tego takiego narzędzia jakiego chce : smartfona, tableta, komputera czy notebooka. Do korzystania z konta za pośrednictwem urządzeń mobilnych przeznaczona jest aplikacja IKO, po której zainstalowaniu można zalogować się do konta, sprawdzić stan rachunku, robić przelewy - również te na numer telefonu. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość wypłaty gotówki z bankomatów w kraju oraz płatność w punktach handlowo-usługowych - sprzedawca poprosi wtedy o szcześciocyfrowy kod BLIK. Przez aplikację IKO można również zakładać lokaty, sprawdzać aktualne kursy walut i gdzie znajduje się najbliższy oddział PKO lub bankomat. 

 

Jeszcze więcej możliwości daje internetowy serwis transakcyjny - iPKO, za pośrednictwem którego posiadacz PKO Konta dla Młodych może całościowo zarządzać swoim budżetem oraz dokonać zakupu innych produktów i usług oferowanych przez bank. 
 

-> Konto bankowe dla małego dziecka pkobp ing santander <-
 

Bank nie pobiera opłat za korzystanie z PKO Konta dla Młodych, za wypłatę kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, za krajowe przelewy internetowe i udzielenie kredytu odnawialnego. Do rachunku można otrzymać kartę debetową, której używanie jest całkowicie darmowe jeśli w ciągu jednego miesiąca rozliczeniowego zostanie nią dokonanych conajmniej 5 transakcji na dowolne kwoty. Jeśli posiadacz karty nie spełni tego warunku, zostanie uiszczona opłata w wysokości 5 zł. 

 

Gdy założymy PKO Konto dla Młodych dostaniemy możliwość skorzystania z usługi autoszczędzanie. Posiadacz konta wskazuje rodzaj transakcji (płatność kartą, telefonem z IKO, przelewy, zlecenie stałe), od których za każdym razem część środków automatycznie zasili wybrany przez niego rachunek np. Konto Oszczędnościowe Plus. Dostępne są następujące formy autoszczędzania : 

 

- przelew jednorazowej kwoty od każdej transakcji np. 2 zł,

- przelew procentowej wartości po każdorazowej transakcji np. 1%, 

- przelew końcówki kwoty zaokrąglonej do pełnych złotych od każdorazowej transakcji.

Przeczytaj także:
Sesje godzin przelewów PKOBP
PKO BP informacje, infolnia - dostepna na naszej wizytóce banku

Najpopularniejsze