Pożyczka przez Internet na konto

Pożyczka przez Internet na konto - to pewny sposób, aby uzyskać gotówkę w jak najkrótszym czasie. Nie musimy wychodzić z domu, pożyczkę lub kredyt  otrzymamy w 100% online.  W zupełności wystarczy nam do tego telefon lub komputer z dostępem do internetu. Pożyczka przez internet na konto to produkt finansowy, dzięki któremu określona kwota pożyczki zostanie przelana na nasze konto (po wcześniejszej akceptacji wniosku). Weryfikacja pożyczki przez internet trwa maksymalnie 5 minut, a pożyczka przelewana jest na konto automatycznie. Pożyczkodawcy używaja kilku róznych banków, tak aby pożyczka doszła na konto tego samego dnia.

 

Pożyczki przez Internet na konto

vivus pożyczka
Pożyczka Vivus
Maks. kwota pożyczki 100 - 7 500 zł
Darmowa pożyczka TAK
Wypłata pożyczki na konto 15 min
pożyczka przez internet - vivus

 

net credit pożyczka
Pożyczka Netcredit
Maks. kwota pożyczki 550 - 5 500 zł
Darmowa pożyczka TAK
Wypłata pożyczki na konto 15 min
netcredit - pożyczka przez internet na konto

 

wonga pożyczka
Pożyczka Wonga
Maks. kwota pożyczki 200 - 20 000 zł
Darmowa pożyczka TAK
Wypłata pożyczki na konto 15 min
wonga.com - pożyczka przez internet na konto

 

finbo pożyczka
Pożyczka Finbo
Maks. kwota pożyczki 100 - 15 000 zł
Darmowa pożyczka NIE
Wypłata pożyczki na konto 15 min
finbo - pożyczka przez internet na konto

 

smartpozyczka pożyczka
Pożyczka SMARTPOZYCZKA
Maks. kwota pożyczki 100 - 10 000 zł
Darmowa pożyczka NIE
Wypłata pożyczki na konto 15 min
smartpozyczka - pożyczka na konto

 

Spis treści: 

 1. Pożyczki przez Internet na konto
 2. Pożyczka przez internet na konto - jak to działa?
 3. Pożyczki internetowe - najważniejsze zalety
 4. Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać pożyczkę przez internet na konto?
 5. Jak złożyć wniosek o pożyczkę przez internet na konto? Instrukcja krok po kroku
 6. Kiedy warto wziąć pożyczkę przez internet na konto?
 7. Weryfikacja klientów w bazach dłużników - w przypadku pożyczek internetowych
 8. Pożyczka przez internet na konto - podsumowanie

 

Pożyczka przez internet na konto - jak to działa?

Pożyczki przez internet na konto to w tej chwili wyjątkowo szeroka kategoria produktów. Popyt na internetowe pożyczki z roku na rok rośnie, a wraz z nim rośnie także liczba firm udzielających pożyczek przez internet. Wraz z dużą konkurencją w branży, firmy pożyczkowe starają się jak najlepiej dopasować do potrzeb i oczekiwań swoich klientów. Trzeba przyznać, że ich propozycje rzeczywiście niekiedy są naprawdę bardzo atrakcyjne. W chwili obecnej pożyczki przez internet na konto można podzielić na minimum kilka osobnych kategorii: darmowe chwilówki, pożyczki długoterminowe, pożyczki bez BIK, kredyty gotówkowe czy pożyczki prywatne bez sprawdzania. Każdy z pewnością znajdzie w internecie taką pożyczkę na konto, która w pełni będzie odpowiadała jego możliwościom finansowym oraz upodobaniom. 

Rynek pożyczek przez internet na konto to obecny standard  pożyczania pieniędzy w internecie. W jaki sposób wygląda procedura ubiegania się o pożyczkę online? Banki przyzwyczaiły nas do tego, że formalności związane z uzyskaniem kredytu gotówkowego są dosyć czasochłonne. W niektórych przypadkach pieniądze z kredytu gotówkowego otrzymuje się nawet po kilku dniach roboczych od wypełnienia wniosku. W przypadku internetowych pożyczek na konto jest zupełnie inaczej. 

Cechą rozpoznawczą pożyczek przez internet na konto jest to, iż są one udzielane w sposób błyskawiczny. Złożenie wniosku o taką internetową pożyczkę zajmuje zazwyczaj 15 minut, a drugie tyle czeka się na zaakceptowanie wniosku. Wypłata środków następuje wyjątkowo szybko, najczęściej tego samego dnia. Jeżeli zależy nam na tym, aby uzyskać zastrzyk gotówki w jak najkrótszym czasie, pożyczka przez internet na konto z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. 

 

Pożyczki internetowe - najważniejsze zalety

Jakie zalety cechują pożyczki internetowe na konto? Poniżej przedstawiamy kompletną listę atutów pożyczek przez internet na konto:

 • Szeroka dostępność. Pożyczki przez internet są oferowane przez ogromną liczbę instytucji finansowych, dlatego znalezienie atrakcyjnego produktu nie jest trudne. 
 • Minimalna liczba formalności. Aby otrzymać pożyczkę, wystarczy podać w internetowym wniosku swoje podstawowe dane oraz wysłać przelew weryfikacyjny na konto wskazane przez pożyczkodawcę. 
 • Mała liczba wymagań. Najważniejszym wymogiem jest ukończenie 18. roku życia oraz posiadanie ważnego dowodu osobistego. Wiele firm pożyczkowych udziela zobowiązań nawet klientom ze złą historią kredytową oferując pożyczki bez BIK. 

 

Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać pożyczkę przez internet na konto?

Wymagania instytucji pozabankowych wobec osób ubiegających się o uzyskanie pożyczki przez internet na konto zazwyczaj nie są wygórowane. Klient wnioskujący o taki produkt finansowy powinien spełniać następujące wymagania:

 • Odpowiedni wiek. Większość firm pożyczkowych wymaga, aby jej klienci mieli ukończone minimum 18 lat, jednak są również i takie, w których minimalna granica wieku to 19 lub 21 lat. Są też pożyczkodawcy określający górną granicę wieku powyżej której pożyczki przez internet na konto nie są udzielane i wynosi ona około 75 lat. 
 • Posiadanie polskiego obywatelstwa oraz ważnego dowodu osobistego. 
 • Pełna zdolność do czynności prawnych. 
 • Stały adres zamieszkania i/lub zameldowania na terenie naszego kraju. 
 • Posiadanie konta w banku z funkcją dostępu do systemu bankowości elektronicznej. 
 • Posiadanie poczty e-mail.
 • Posiadanie polskiego numeru telefonu. 
 • Posiadanie stałych dochodów, które pozwolą na terminową spłatę pożyczki przez internet. Warto wiedzieć, że firmy pożyczkowe akceptują różne źródła dochodów - nie tylko wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, ale także z umowy o dzieło, umowy zlecenie, zasiłku z MOPS-u, 500+ czy renty lub emerytury. 
 • Odpowiednia historia kredytowa. Wybrane firmy pożyczkowe oferują pożyczki tylko tym klientom, którzy w przeszłości spłacali swoje zobowiązania finansowe w odpowiednim terminie określonym w umowie. Z kolei osoby z zadłużeniami mogą sięgać po specjalne pożyczki bez BIK, które są w ofercie wybranych pożyczkodawców. 

 

Jak złożyć wniosek o pożyczkę przez internet na konto? Instrukcja krok po kroku

Jak znaleźć najlepszą firmę oferującą pożyczki przez internet na konto? Poniżej przedstawiamy dokładną instrukcję, dzięki której znalezienie najlepszej oferty oraz złożenie wniosku zajmie bardzo mało czasu. 

 1. Wybór najlepszej firmy pożyczkowej. Jak znaleźć taką firmę pożyczkową, która zaoferuje nam pożyczkę przez internet na konto na dogodnych warunkach? Wszystko zależy oczywiście od tego, jakie są nasze wymagania. Jednym klientom zależy na małej pożyczce w kwocie do 1000 złotych, jednak są i tacy, którzy chcieliby otrzymać finansowanie w kwocie powyżej 10 000 złotych. Aby znaleźć pożyczkę dopasowaną do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych, najlepiej jest skorzystać z przygotowanego przez naszą redakcję rankingu pożyczek online. Każdą z ofert opisaliśmy tam bardzo dokładnie pod względem oferowanych kwot, terminów spłaty czy kosztów. Gdy z rankingu wybierzemy już najlepszą ofertę, klikamy "Złóż wniosek" i przechodzimy na stronę internetową pożyczkodawcy.
 2. Gdy wejdziemy już na stronę internetową danej firmy pożyczkowej, musimy podjąć decyzję odnośnie wyboru kwoty pożyczki oraz czasu jej spłaty. Wszyscy pożyczkodawcy na swoich stronach internetowych przygotowują obecnie specjalne kalkulatory pożyczkowe, dzięki którym od razu dowiadujemy się, ile będzie wynosiła miesięczna rata oraz ile wyniesie całkowita kwota do spłaty pożyczki. Warto także wiedzieć o tym, iż sporo firm ma w swojej ofercie specjalne darmowe pożyczki za 0 złotych, które są dedykowane nowym klientom po raz pierwszy korzystającym z usług danej firmy pożyczkowej. RRSO w takiej darmowej pożyczce wynosi okrągłe 0%. Jest jednak jeden istotny warunek - zaciągniętą pożyczkę należy spłacić w odpowiednim terminie określonym w umowie. 
 3. Wypełnienie wniosku pożyczkowego. Formularz do wypełnienia dla klientów ubiegających się o pożyczki przez internet na konto nie są rozbudowane, a ich wypełnienie zajmie tylko kilka minut. Jakie informacje należy zawrzeć w internetowym wniosku o pożyczkę? Niezbędne jest podanie takich danych jak imię i nazwisko, numer PESEL, seria i numer dowodu osobistego, aktualny adres zamieszkania, numer rachunku bankowego, numer telefonu, adres e-mail. 
 4. Potwierdzenie danych osobowych za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Jest to standardowy wymóg obowiązujący w każdej instytucji oferującej pożyczki przez internet na konto. Firmy pożyczkowe muszą mieć pewność, że wniosek o pożyczkę składa odpowiednia osoba, a nie złodziej danych osobowych. Przelew weryfikacyjny musi zostać wykonany z rachunku bankowego należącego do wnioskodawcy. Kwota przelewu weryfikacyjnego wynosi 1 grosz lub 1 złoty w zależności od polityki prowadzonej przez konkretną instytucję pożyczkową. Dzięki realizacji przelewu weryfikacyjnego pożyczkodawca ma pewność, że wszystkie informacje podane we wniosku pożyczkowym są zgodne ze stanem faktycznym oraz że nikt nie podszył się pod wnioskodawcę. 
 5. Oczekiwanie na rozpatrzenie wniosku przez firmę pożyczkową. Czas oczekiwania na wydanie decyzji pożyczkowej wynosi zazwyczaj maksymalnie 15 minut.
 6. W przypadku wydania pozytywnej decyzji pożyczkowej firma pożyczkowa niezwłocznie podejmuje wypłatę środków. Jest to proces automatyczny, dlatego klient na przelew gotówki z pożyczki przez internet na konto nie musi czekać zbyt długo. Czas oczekiwania na przelew wynosi od kilkunastu minut do maksymalnie jednego dnia roboczego. W przypadku pozytywnej decyzji pożyczkowej klient otrzymuje oczywiście na swoją pocztę e-mail umowę pożyczki oraz regulamin. 

 

Kiedy warto wziąć pożyczkę przez internet na konto?

Pożyczka przez internet na konto cieszy się wielką popularnością, ponieważ formalności niezbędne do jej uzyskania są wyjątkowo krótkie i bezproblemowe. Czas oczekiwania na przelew gotówki z pożyczki na konto wynosi zazwyczaj maksymalnie 15 minut, dlatego jest to świetne rozwiązanie w sytuacjach awaryjnych, gdy potrzebujemy nagłego zastrzyku gotówki. Kiedy warto sięgnąć po pożyczkę przez internet na konto? Poniżej omawiamy kilka przykładowych sytuacji:

 • gdy chcemy przeprowadzić mały remont w mieszkaniu,
 • gdy chcemy kupić prezent swojej żonie/mężowi, 
 • gdy chcemy kupić jakiś gadżet, na przykład nowy telefon lub komputer, 
 • gdy zbliżają się święta, a liczba wydatków gwałtownie rośnie, 
 • gdy zachorujemy, 
 • gdy zepsuje się nam samochód, 
 • gdy brakuje nam pieniędzy na przeżycie "do pierwszego" i potrzebujemy pilnie zastrzyku gotówki. 

Jak widać, pożyczka przez internet na konto jest niezastąpiona w wielu sytuacjach. Warto po nią sięgnąć, aby móc szybko odzyskać stabilność finansową. 

 

Weryfikacja klientów w bazach dłużników - w przypadku pożyczek internetowych

Weryfikacja zdolności kredytowej i historii kredytowej klientów ubiegających się o uzyskanie pożyczki jest standardową procedurą stosowaną zarówno przez banki jak i wyspecjalizowane instytucje pozabankowe. Jest to niezbędne, ponieważ pożyczkodawcy muszą mieć pewność, iż wnioskodawca ubiegający się o pożyczkę jest wiarygodnym klientem i nie będzie miał problemów ze spłatą zaciągniętego długu. Jeżeli ktoś w przeszłości miał duże opóźnienia w spłacie, jego szanse na otrzymanie pożyczki będą niższe. 

Które bazy dłużników są weryfikowane? Tak naprawdę liczba weryfikowanych baz zależy od polityki prowadzonej przez konkretną firmę pożyczkową. Zdecydowanie najczęściej weryfikowane są bazy BIK (Biuro Informacji Kredytowej) oraz KRD (Krajowy Rejestr Długów). Oprócz tego, funkcjonuje w naszym kraju również baza BIG (Biuro Informacji Gospodarczej). Są na rynku firmy pożyczkowe sprawdzające wyłącznie jedną z tych baz, jednak są i takie, które weryfikują swoich klientów we wszystkich istniejących rejestrach dłużników. 

Czy klienci z zadłużeniami odnotowanymi w rejestrach dłużników mają w ogóle szansę na uzyskanie tradycyjnej pożyczki przez internet na konto? Jeśli ktoś ma sporo zadłużeń, może zdecydować się na skorzystanie z oferty pożyczki bez BIK dla zadłużonych z komornikiem lub pożyczkę bez KRD. Osoby składające wniosek o taką formę finansowania mają stuprocentową pewność, że ich dane nie będą sprawdzane w bazie dłużników

Każdy, kto podejmuje decyzję o zaciągnięciu pożyczki przez internet na konto dla zadłużonych bez BIK powinien jednak zdawać sobie sprawę z tego, że trzeba podchodzić do tego z odpowiednim rozsądkiem i odpowiedzialnością. Jeżeli zaciągniemy taką pożyczkę w zbyt wysokiej kwocie, możemy mieć spory problem z jej spłatą. A to w konsekwencji sprawi, że będziemy mieli kolejny, nieustannie rosnący dług do spłaty. Ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużenia wśród osób zadłużonych jest spore, dlatego należy mieć to na uwadze. 

 

Pożyczka przez internet na konto - podsumowanie

Pożyczka przez internet na konto może być świetnym rozwiązaniem na rozwiązanie małych problemów finansowych. Zalecamy jednak, aby przed skorzystaniem z jakiejkolwiek oferty pożyczki dokładnie zapoznać się z jej warunkami. Warto zweryfikować dostępne promocje, oferowane warianty poszczególnych propozycji czy opcję obniżonego oprocentowania. Pomocny w tym celu może być ranking pożyczek przygotowany przez redakcję naszego portalu. Dzięki niemu w kilkanaście sekund można porównać szereg najlepszych ofert pożyczek od renomowanych polskich instytucji pozabankowych. 

Należy zawsze pamiętać o tym, aby dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw przed podjęciem ostatecznej decyzji o zaciągnięciu takiego zobowiązania finansowego. Nie ma tutaj znaczenia, czy wnioskujemy o chwilówkę, pożyczkę ratalną, pożyczkę bez BIK czy kredyt gotówkowy w banku. Stałą praktyką każdego klienta powinna być weryfikacja całkowitej kwoty do spłaty oraz sprawdzenie, ile będzie wynosiła miesięczna rata. Prognozowane wydatki należy skonfrontować z miesięcznymi przychodami gospodarstwa domowego oraz zastanowić się nad tym, czy poradzimy sobie ze spłatą zaciągniętego zobowiązania w odpowiednim terminie określonym w umowie. W ten sposób unikniemy dodatkowych kosztów związanych z naliczaniem odsetek karnych z tytułu opóźnienia w spłacie pożyczki. 

 

Sprawdź również: 

Najpopularniejsze