Przelew na Ukrainę - ile kosztuje przelew na Ukraine?

Obywatele Ukrainy stanowią obecnie największą mniejszość narodową w Polsce, dlatego przygotowaliśmy specjalną listę banków, które oferują najdogodniejsze oferty pod względem przelewów na Ukrainę. Uwzględniliśmy także koszty korzystania z bankomatów podczas wizyt w swoim kraju. Zobaczmy, co oferują polskie banki.
 

Alior Bank

Alior Bank współpracuje z PrivatBankiem i umożliwia darmowe korzystanie z usług bankowego kantoru walutowego online. Oznacza to, że przelewy wykonywane w euro są bezpłatne. Darmowe jest również korzystanie z bankomatów przy użyciu karty Alior Banku na terenie Ukrainy.
 

Bank Pocztowy

Decydując się na współpracę z Bankiem Pocztowym, mamy do dyspozycji dwa rozwiązania, kiedy chcemy przesłać pieniądze na Ukrainę. Poprzez przekaz MoneyGram z wykorzystaniem konta osobistego w Banku Pocztowym, w placówce banku lub Poczty Polskiej lub gotówkowym przekazem pocztowym. Można go wykonać w dowolnej placówce poczty. Jeżeli chodzi o korzystanie z bankomatów, to możliwe jest wykupienie miesięcznego pakietu darmowego korzystania z bankomatów na całym świecie za 5 złotych. W innej sytuacji każda transakcja będzie obciążona opłatą równającą się 1% kwoty każdej transakcji.
 

Getin Bank

Getin Bank należy do tej samej grupy kapitałowej co Idea Bank Ukraina, dlatego oferuje darmowe i bardzo szybkie przelewy między tymi bankami. Można liczyć, że przelew na konto Idea Bank Ukraina dotrze już następnego dnia. W przypadku przelewów do innych banków przelew SEPA to koszt 10 złotych, natomiast inne przelewy będą kosztować 0,20% kwoty, powyżej 30 zł. Wypłata z bankomatu kosztuje natomiast 4,5% kwoty.
 

mBank

mBank nie ma w swojej ofercie przygotowanej specjalnej oferty dla przelewania pieniędzy na Ukrainę ani korzystania z miejscowych bankomatów. Standardowy koszt za korzystanie z bankomatu wynosi 10 złotych, jednak od 12 grudnia będzie to darmowe. Przelew SEPA kosztuje natomiast 5 złotych, jednak od 11 grudnia transakcje tego typu będą całkowicie darmowe.

Przeczytaj także: Bankomaty własne - gdzie najtaniej i najłatwiej wypłacić gotówkę?
 

Bank Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. równie nie ma przygotowanej żadnej specjalnej oferty dotyczącej przelewania pieniędzy na Ukrainę ani korzystania z tamtejszych bankomatów. Przelew zagraniczny SEPA kosztuje 9,90 zł, natomiast zwykły przelew kosztuje 0,50% wartości transakcji min. 30 zł. Z darmowych wypłat w zagranicznych bankomatach mogą korzystać osoby poniżej 26 roku życia, natomiast starsi muszą się liczyć z opłatą wynoszącą 2% kwoty.
 

Bank PKO BP

Bank PKO BP posiada dużą część akcji działającego we Lwowie KredoBanku, dlatego wykonując przelew na rachunek w KredoBanku, będzie on kosztował 10 złotych. Dodatkową ofertą jest możliwość skorzystania z kantoru online, w którym możliwe jest wymienienie waluty bez prowizji. Zagraniczny w wersji SEPA kosztuje 8 zł, natomiast w drugiej opcji – 25 zł. 

Młodzi użytkownicy tzw. Konta dla Młodych (do 26 roku życia) mogą korzystać z darmowych wypłat pieniędzy z bankomatów za granicą, natomiast osoby starsze muszą płacić 3% wysokości opłaty.

Przygotowana analiza przedstawia część ofert największych polskich banków. Można zauważyć, że niektóre banki pokusiły się o przygotowanie specjalnych ofert, podczas gdy inne nie mają konkretnej oferty przygotowanej dla osób regularnie korzystających z międzynarodowych przelewów.


Przeczytaj także: Ile banknotów można włożyć do wpłatomatu

Najpopularniejsze