Przelewy w technologii blockchain w Santander

Bank Santander wprowadza dla swoich klientów przelewy w technologii blockchain. Z usługi mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni jak i firmowi. Na początek bank przygotował specjalną promocję, w której transakcje do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii są całkowicie darmowe. 

przelewy blockchain santander
 

Przelewy blockchain w Santander - jak to działa?

Santander wydał niedawno komunikat, w którym poinformował o uruchomieniu nowej oferty promocyjnej przeznaczonej dla klientów korzystających z przelewów międzynarodowych. Zgodnie z zapowiedziami, do końca września 2020 roku klienci indywidualni oraz firmowi mogą bez żadnych opłat realizować szybkie przelewy do Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Darmowe przelewy można realizować wyłącznie na konta należące do banków grupy Santander. Realizacja przelewów odbywa się za pomocą innowacyjnej usługi o nazwie One Pay FX opartej na technologii blockchain. Dzięki niej wysłane środki trafiają do adresata jeszcze tego samego dnia. 

Blockchain to technologia, w którą bank Santander inwestuje od dłuższego czasu. Od kilku lat instytucja testuje innowacyjny produkt One Pay FX, który przygotowywany jest we współpracy z fintechem Ripple na bazie blockchaina. Cały czas prowadzi rozmaite eksperymenty mające na celu udoskonalenie tej innowacyjnej technologii. 

Musisz sprawdzić: Konto firmowe Santander Godne Polecenia

 

Darmowe przelewy w Santander - limity 

W ramach promocji obowiązują także odpowiednie limity. W przypadku klientów indywidualnych limit na jedną transakcję jest równy 5 tysięcy funtów oraz 5 tysięcy euro. Z kolei klienci biznesowi mogą realizować pojedyncze przelewy na maksymalną kwotę 20 tysięcy funtów oraz 20 tysięcy euro. Ze specjalnej promocji Santander mogą korzystać również zagraniczni klienci Santandera posiadający konto w Wielkiej Brytanii lub Hiszpanii. Usługa One Pay FX daje gwarancję, że wysłane środki trafią szybko i sprawnie na dowolny rachunek bankowy prowadzony w polskim banku. 

Musisz sprawdzić: Santander sesje przychodzące i wychodzące

Najpopularniejsze