Ranking lokat bankowych - Lipiec 2016

Ranking lokat bankowych - Lipiec 2016

 

Któż by nie chciał, aby odłożone środki w banku same zarabiały na siebie? Chyba nie ma takiego człowieka. Wielu z nas zdaje sobie z tego sprawę, że aby nasze oszczędności przynosiły jakiś zysk, konieczne jest ich umieszczenie na lokacie bankowej. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy banki wprost zalewają nas co raz nowszymi ofertami? Z pomocą jak zwykle przychodzi YouSave.pl publikując swój ranking lokat bankowych. Mamy głęboką nadzieję, że chociaż w najmniejszym stopniu ułatwimy przyszłym klientom wybór odpowiedniej lokaty. Zapraszamy na ranking lokat bankowych - lipiec 2016. 

 

Zacznijmy od początku - czym jest lokata bankowa? Lokata bankowa, w skrócie rzecz ujmując to taka pożyczka dla banku. Jest to obecnie jeden z najbezpieczniejszych sposobów ulokowania swoich środków. Bank przyjmując nasze pieniądze, zobowiązuje się z wypłacić je po określonym terminie wraz z odsetkami. Można wtedy przyjąć że pieniążki same zarobiły na siebie, a przecież wielu z nas o to właśnie chodzi. Lokaty bankowe są zazwyczaj wyżej oprocentowane niż konta bankowe, jednak trzeba liczyć się z utratą odsetek gdybyśmy chcieli wypłacić środki przed końcem terminu lokaty. 

 

 

Przejdźmy zatem do kryteriów, które przyjęliśmy tym razem. Okres lokaty jaki wybraliśmy to lokata na 3 do 6 miesięcy, a kwota którą chcielibyśmy ulokować to 5000 zł. Dostęp do swojej lokaty można oczywiście otrzymać za pośrednictwem telefonu, internetu jak również w oddziale banku. Oto nasze zestawienie: 

 

 

Ranking lokat bankowych – Lipiec 2016
Lp. Bank Nazwa Lokaty Okres  Oprocentowanie Maxymalna kwota
1 Idea Bank Lokata Happy 3 miesiące 4,0 % 10 000 zł
2 Getin Bank e-Lokata na nowe środki 4 miesiące 2,7 % brak ograniczeń
3 Idea Bank Lokata Power 6 miesięcy 2,45 % brak ograniczeń
4 Plus Bank Lokata Internetowa 3 miesiące 2,15 % brak ograniczeń
Bank BZWBK Lokata Swobodnie Zarabiająca 4 miesiące 2,1 % do 200 000 zł
6 BOŚ Bank EKOlokata Korzystna 4 miesiące 2,1 % Brak ograniczeń
7 Alior Bank Lokata 120-dniowa 4 miesiące 2 % Brak ograniczeń

 

 

ZOBACZ TAKŻE :

RANKING KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH - LIPIEC 2016

Najpopularniejsze