Rosnące opłaty i prowizje usług bankowych

Rosnące opłaty i prowizje usług bankowych

Rekordowo niskie stopy procentowe a z nimi niższe odsetki i zarabianie na produktach kredytowych wymuszają na bankach - podniesienie opłat. Większość z nas, przyzwyczajona jest do darmowych kont bankowych czy też darmowych wypłat z bankomatów. Niebawem wszystko się zmieni i zmienia niezauważalnie.


Rosnące opłaty i prowizje usług bankowych

By poprawić wyniki finansowe, Banki muszą podnieść ceny swoich usług. W ostatnim czasie, można zauważyć billboardy czy reklamy TV banków, które zachecają nowych klientów do założenia u siebie konta bankowego. Równo rok temu sektor finansowy, w tym okresie promował pożyczki czy też kredyty na świeta. W tej chwili jest to nieopłacalne i niesie w sobie duże ryzyko m.in: 

  • rosnąca inflacja
  • niskie odsetki
  • ryzyko niespłacenia długu

Zmiana modelu dochodowego z modelu odsetkowego na prowizyjny, jest więc konieczna dla utrzymania płynności banków. Poniżej przedstawiamy listę banków, która zmieniła lub zmieni swój cennik w ciągu najbliższych dni:

  1. Alior Bank - wprowadzony nowy cennik
  2. BNP Paribas - wprowadzony nowy cennik
  3. Credit Agricole - wprowadzony nowy cennik
  4. Citi Handlowy wprowadzony nowy cennik
  5. Getin Bank - wprowadzony nowy cennik
  6. PKO Bank Polski i Inteligo wprowadzony nowy cennik
  7. Santander Bank Polska - wprowadzony nowy cennik
  8. Toyota Bank - zmiana cennika od 8 stycznia
  9. BOŚ Bank - zmana cennika od stycznia

Okres darmowych rachunków i opłat powoli dobiega końca. Musimy przyzwyczaić się czy też wybrać konto bankowe dopasowane do naszych potrzeb, aby nie płacić niepotrzebnie nowych prowizji. Banki poprzez pandemię i obniżenie stóp procentowych straciły 70-80% wpływów z odsetek.

 

Sprawdź również: Wspólne konto bankowe

Najpopularniejsze