Rosnące opłaty i prowizje usług bankowych

Rosnące opłaty i prowizje usług bankowych

Rekordowo niskie stopy procentowe a z nimi niższe odsetki i zarabianie na produktach kredytowych wymuszają na bankach - podniesienie opłat. Większość z nas, przyzwyczajona jest do darmowych kont bankowych czy też darmowych wypłat z bankomatów. Niebawem wszystko się zmieni i zmienia niezauważalnie.


Rosnące opłaty i prowizje usług bankowych

By poprawić wyniki finansowe, Banki muszą podnieść ceny swoich usług. W ostatnim czasie, można zauważyć billboardy czy reklamy TV banków, które zachecają nowych klientów do założenia u siebie konta bankowego. Równo rok temu sektor finansowy, w tym okresie promował pożyczki czy też kredyty na świeta. W tej chwili jest to nieopłacalne i niesie w sobie duże ryzyko m.in: 

 • rosnąca inflacja
 • niskie odsetki
 • ryzyko niespłacenia długu

Zmiana modelu dochodowego z modelu odsetkowego na prowizyjny, jest więc konieczna dla utrzymania płynności banków. Poniżej przedstawiamy listę banków, która zmieniła lub zmieni swój cennik w ciągu najbliższych dni:

 1. Alior Bank - wprowadzony nowy cennik
 2. BNP Paribas - wprowadzony nowy cennik
 3. Credit Agricole - wprowadzony nowy cennik
 4. Citi Handlowy wprowadzony nowy cennik
 5. Getin Bank - wprowadzony nowy cennik
 6. PKO Bank Polski i Inteligo wprowadzony nowy cennik
 7. Santander Bank Polska - wprowadzony nowy cennik
 8. Toyota Bank - zmiana cennika od 8 stycznia
 9. BOŚ Bank - zmana cennika od stycznia

Okres darmowych rachunków i opłat powoli dobiega końca. Musimy przyzwyczaić się czy też wybrać konto bankowe dopasowane do naszych potrzeb, aby nie płacić niepotrzebnie nowych prowizji. Banki poprzez pandemię i obniżenie stóp procentowych straciły 70-80% wpływów z odsetek.

 

Sprawdź również: Wspólne konto bankowe

Najpopularniejsze