Santander Biuro Maklerskie (DB i BZWBK)

Dnia 9 listopada 2018 roku, Santander Bank Polska przejął Deutsche Bank, co było przyczyną wycofania oferty rachunku db Makler. Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na takie usługi, jest rachunek maklerski standard, proponowany przez Santander Bank Polska.
 

Spis treści:

Za co kosztów nie ponosisz?
Kto może założyć rachunek i jakie daje on możliwości?
Dodatkowe usługi dotyczące rachunku
Inwestor online Santander
Otwarcie rachunku
Amibroker
Santander Biuro Maklerskie oferta edukacyjna
Santander Biuro Maklerskie


Za co kosztów nie ponosisz?

Santander nie pobiera opłat za:

1. Korzystanie z rachunku w miesiącu otwarcia oraz wtedy, gdy zanotowano na nim chociaż jedną transakcję w miesiącu;
2. Dostęp do aplikacji Inwestor mobile oraz serwisu Inwestor online;
3. Dostęp do rekomendacji i materiałów analitycznych, a także notowań GPW z najlepszą ofertą w czasie rzeczywistym;
4. Możliwość zakupu i sprzedaży akcji, obligacji i ETF-ów z najważniejszych parkietów na świecie oraz dostęp do najważniejszych, światowych rynków.


Kto może założyć rachunek i jakie daje on możliwości?

Rachunek może założyć każda osoba powyżej 18 roku życia. Dzięki niemu można wygodnie zarządzać kapitałem- kupić i sprzedać akcje w Polsce i za granicą, przelać pieniądze na swoje konto bankowe, zapisać się na oferty publiczne. Jest możliwość monitorowania swojego rachunku, który daje dostęp do kluczowych rynków zagranicznych.

Notowania z rynków zagranicznych, dostępne są odpłatnie. Nie zapłacisz za te, które dotyczą rynku polskiego, w najmniejszym pakiecie. Nie ma przeszkód, które broniłyby dostępu do automatycznego przewalutowania. Daje to możliwość inwestowania w akcje, obligacje i ETF-y, które notowane są w takich walutach jak dolar amerykański, funty brytyjskie, euro, franki szwajcarskie nie posiadając środków w danej walucie.

Dzięki usłudze drogowskazu inwestycyjnego można korzystać z bezpłatnych rekomendacji. Ułatwia on również inwestowanie za granicą.


Dodatkowe usługi dotyczące rachunku

Jeżeli masz rachunek z dostępem do giełd zagranicznych i interesujące jest dla Ciebie inwestowanie na którymś z wybranych rynków: LSE, GWP, NASDAQ, NYSE, XETRA i EURONEXT, możesz wybrać usługę "notowania zagraniczne online". Po uzyskaniu dostępu bank nadaje login i hasło do strony, na której znajdują się notowania wyświetlane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu jest możliwa ich obserwacja na bieżąco, a zlecenia maklerskie mogą być realizowane ze skutkiem natychmiastowym, za pomocą serwisu Inwestor online lub aplikacji Inwestor mobile.

Jeśli obrót walutami na rynkach zagranicznych wyniósł ponad 150 000 zł, to za usługę czy pakiety usług niepobierane są żadne odpłatności. Santander umożliwił włączanie i wyłączanie pakietu na okres jednego miesiąca i dzięki niemu możesz sprawdzać giełdę polską i zagraniczną, bez potrzeby zmiany aplikacji.

Usługę można przetestować przez tydzień. Wystarczy zamówić dostęp po 24 dniu każdego miesiąca, a po upłynięciu tygodnia, przedłużana jest ona na czas nieokreślony. Jeżeli, podczas okresu próbnego, okaże się, że nie jest ci ona potrzebna, to możesz z niej zrezygnować, ale dyspozycja musi być złożona najpóźniej w dniu zakończenia okresu próbnego do godziny 15:00.

Automatyczne przewalutowanie przyda Ci się jeżeli Twój rachunek jest z dostępem do kont zagranicznych i chcesz ułatwić i przyspieszyć inwestowanie za granicą, gdyż nie musisz być w posiadaniu danej waluty. Jeżeli na Twoim koncie nie ma odpowiedniej sumy w walutach zagranicznych, to automatycznie zablokowana jest odpowiadająca kwota w złotówkach, a przewalutowanie nastąpi podczas rozliczenia transakcji. Jeśli masz jej niewystarczające ilości, to zlecany jest jej zakup, a brakująca kwota zostanie przewalutowana ze złotówek.

Jeżeli zlecisz sprzedaż, to możesz wybrać walutę, w której chcesz otrzymać pieniądze, a aktualne kursy sprawdzane są codziennie.


Inwestor online Santander (Deutche Bank i Bank Zachodni WBK DMWBK)

Do tego serwisu można zalogować się ze strony https://www.inwestoronline.pl/. Daje Ci on możliwość, bieżącego sprawdzania najnowszych informacji korzystając z laptopa i komputera stacjonarnego, dzięki czemu można stale śledzić notowania giełdowe, składać i modyfikować zalecenia na GWP oraz rynkach zagranicznych, przelewać środki, modyfikować dostępne usługi i korzystać z usługi drogowskazu inwestycyjnego.

Aplikację Inwestor mobile można pobrać z AppStore oraz Google Play. Daje to możliwość korzystania z alertów cenowych (formą jest PUSH lub SMS), dostęp do notowań na giełdzie w czasie rzeczywistym, szybkiego składania oraz modyfikowania zleceń. Logowanie jest uproszczone- wystarczy pośrednictwo PIN mobile.

Na stronie https://www.santander.pl/inwestor/oferta znajdziesz aktualne informacje na temat nowości, promocji i dostępności do serwisu, jakie są dostępne oferty w ramach ofert publicznych oraz praw poboru, można zapoznać się z dokumentami, takimi jak regulacje i regulaminy, a eminenci oraz firmy również uzyskać mogą wsparcie ekspertów w dziedzinie operacji na rynkach finansowych z zakresu światowych giełd papierów wartościowych i rynku międzybankowego, a w zakresie elektronicznej wymiany walut udostępniono zaawansowaną platformę e-FX, a klienci indywidualni, czy małe firmy mają sposobność skorzystać z usługi Kantor Santander, która jest dostosowana do ich potrzeb.

Jeżeli działasz na rynku międzynarodowym, uzyskasz pomoc w zarządzaniu ryzykiem. 

Firmy i korporacje mogą uczynić użytek z alternatywnych możliwości inwestycji, np. ze strategii dwuwalutowej, czy mogą wykupić Obligacje Skarbu Państwa, a instytucje finansowe obsługiwane są w zakresie rynków giełdowych polskich i zagranicznych. Można uzyskać pośrednictwo w transakcjach występujących na rynku pierwotnym oraz wtórnym.
 

Otwarcie rachunku

Rachunek można otworzyć na trzy sposoby - online, w oddziale biura maklerskiego oraz przez Inwestor online.

Pierwszym krokiem do otwarcia rachunku online jest wypełnienie formularza zamieszczonego pod tym linkiem. Później należy zadzwonić lub zostawić swoje dane kontaktowe, które należy potwierdzić w formularzu. Należy również zaznaczyć, który rodzaj konta wzbudził nasze największe zainteresowanie. Ostatnim krokiem jest przyjście do oddziału i podpisanie umowy, a konto zostanie założone przez doradcę.

Jeżeli chcesz, możesz przyjść do oddziału biura maklerskiego, zabierając ze sobą dowód osobisty i poinformowanie doradcy o rodzaju rachunku, jaki chcesz założyć. Wystarczy jedynie podpisać umowę.

Jeżeli jesteś klientem Santander Biuro Maklerskie, to możesz skorzystać z możliwości otworzenia rachunku przez internet oraz telefon. Polega to po prostu na rozszerzenie umowy maklerskiej o interesujący Cię rodzaj konta. Procedura zakończy się otwarciem rachunku przez doradcę.
 

AmiBroker

AmiBroker jest programem do analizy technicznej, który umożliwia bieżącą obserwację oraz analizę, w czasie rzeczywistym, danych inday oraz danych dziennych z GWP w Warszawie, a także analizę danych historycznych, dzięki dostępowi do zapisów archiwalnych. Aby z niego korzystać, wystarczą notowania z jednego lub pięciu najlepszych ofert, a interfejs jest elastyczny i nie odbiega on od alternatywnych rozwiązań tego typu.

Obsługuje on ogromne ilości wskaźników oraz bazę danych. Pozwala Ci tworzyć własne wskaźniki oraz budować własne systemy transakcyjne w oparciu o język formuł AmiBroker Formula Language. Przeprowadzana jest automatyczna analiza oraz testy w celu optymalizacji stworzonych systemów transakcyjnych. Dostępnych jest jeszcze kilka, niewymienionych funkcji.

Aby zainstalować to oprogramowanie, należy ściągnąć najnowszą wersję programu NOL3, a także samego AmiBrokera; uruchomić instalację NOL3 oraz AmiBrokera, dodać stronę https://www.inwestoronline.pl/ do zaufanych, zalogować się do Inwestor online, uruchomić NOL3 oraz AmiBroker w podanej kolejności, jeżeli stan zamówienia dla usługi AmiBroker jest aktywny. Jest także skrócona wersja instrukcji użytkownika w języku polskim, z którą warto się zapoznać.

Dzięki AmiBroker będziesz miał dostęp do zaawansowanych metod analizy wskaźnikowej, trendów, formacji i cykli, a także automatyczną ich interpretację i możesz od razu korzystać z wyników analiz.

Niestety, AmiBroker jest dostępny jedynie w języku angielskim, ale jego obsługa nie odbiega znacznie od innych programów tego typu. Santander Biuro Maklerskie (rownież DB i DMWBK) przygotowało skróconą instrukcję użytkownika w języku polskim.

AmiBroker umożliwia pracę na bazie danych notowań GWP w Warszawie, które obejmują 10 lat danych typu End-Of-Day oraz 10 dni danych typu intraday.

Wszelką pomoc dotyczącą instalacji oraz obsługi oprogramowania AmiBroker uzyskać można w dni robocze w godzinach 9.00-17.00 pod numerami telefonów 801 36 46 36 lub  61 856 4444 pod opcją nr. 4.
 

Santander Biuro Maklerskie oferta edukacyjna

Santander oferuje możliwość dokształcenia się w zakresie handlu na giełdzie, a także udostępnia najnowsze informacje dotyczące zmian na poszczególnych polach. Dzięki temu dowiesz się jakie najnowsze typy ważności zleceń są wprowadzone (np. PEG, Ważne Na Najbliższy Fixing, Ważne Do Czasu, Ważne Na Zamknięcie, STOP w fazie przed pobraniem) oraz jakie się zmieniły (tu przykładem może być Zlecenie Po Każdej Cenie), lub jakie zostały zlikwidowane (np. Po Cenie Rynkowej Na Otwarcie).

W zakładce "Instrumenty finansowe" są dokładnie omówione takie pojęcia jak: akcje, obligacje, opcje, prawo do akcji, prawo poboru oraz kontrakt terminowy.

Możesz się dowiedzieć czegoś na temat strategii finansowania, na przykład na temat: strategii kontrariańskiej, strategii aktywnego zarządzania czy bieżącego dochodu.

Poszerzysz swoje horyzonty o wiedzę, czym jest New Connect, fundusz Exchange Traded Found.

Nie zabraknie informacji, które mają odpowiedzieć na takie pytania, jak: czy na notowania akcji mają wpływ polskie dane makro (to, że na koniunkturę rynkową mają wpływ zmiany stóp procentowych), o powiązaniach cyklu koniunkturalnego z giełdą, na temat wpływu kursu walutowego na realizowane stopy zwrotu, na jakie wyprzedzające wskaźniki koniunktury należy zwrócić uwagę czy to, jaki wpływ ma samo nastawienie inwestorów na wskaźniki giełdowe.

Na stronie Santander Biuro Maklerskie dowiesz się, jak należy rozliczać się z Urzędem Skarbowym, jak obliczyć podatek od zysków kapitałowych, jakie zmiany zaszły w poborze podatków od 1 stycznia 2019 roku.

 

Santander Biuro Maklerskie (dawniej BZWBK)

Santander przejął 70 proc. akcji BZ WBK w 2010 roku w tym rownież dom maklerski DMWBK. Santander długo czekał z rebrandingiem, dopiero w 2018 BZ WBK przyjął nazwę Santander Consumer Bank Polska.

 

Najpopularniejsze