Santander wprowadza otwartą bankowość

Santander poinformował o wprowadzeniu nowej usługi pod nazwą Santander open. Według zapewnień biura prasowego, ma ona dać możliwość dodania podglądu rachunków z innych instytucji bankowych w ramach systemu bankowości elektronicznej Santander. Kiedy dokładnie wprowadzona zostanie usługa Santander open? Na jakich zasadach będzie można z niej korzystać?
 

Santander Open - co to jest? 

Santander ogłosił na 19.06.2020 przerwę techniczną związaną z wprowadzeniem nowej usługi Santander open. Będzie ona trwała od piątku od godziny 23.00 do soboty o godzinie 07.00. W tym czasie klienci nie będą mogli korzystać z systemu bankowości elektronicznej ani z aplikacji mobilnej Santander. Począwszy od 22.00 niedostępna będzie również usługa Blik, Przelewy 24 oraz przelewy natychmiastowe. W trakcie przerwy technicznej specjaliści zatrudniani przez Santander będą wprowadzali wszystkie zapowiedziane zmiany. 

Wśród nowości, które pojawią się wraz z aktualizacją, bank wymienia możliwość dodania kont z innych banków do systemu bankowości elektronicznej Santander, czyli Santander open. Do tej pory taka funkcjonalność była oferowana wyłącznie przez Bank Millennium oraz ING Bank Śląski. Na stronie internetowej Santander można przeczytać, że już niedługo klienci tego banku będą mogli inicjować płatności z rachunków innych instytucji bankowych. 

Ponadto, Santander wprowadzi także opcję potwierdzania dostępności na rachunku płatniczym kwoty, która będzie niezbędna do zrealizowania danej transakcji płatniczej. W sytuacji, gdy klient będzie chciał zrealizować konkretną transakcję płatniczą, bank w którym ma konto, będzie musiał potwierdzić, czy na danym rachunku znajduje się suma pieniędzy niezbędna do zrealizowania transakcji. Potwierdzenie polega na udzieleniu prostej odpowiedzi "tak", bądź "nie" w zależności od tego, ile środków znajduje się na danym rachunku. Santander odświeży także strony poszczególnych produktów - w pierwszej kolejności odświeżone zostaną strony kont osobistych, walutowych a także kart kredytowych i debetowych. 

Musisz przeczytać: Księgowość dla firmy z kontem firmowym - przegląd ofert bankowych

Najpopularniejsze