Smartney - opinie i oferta pożyczki

Smartney to jedna z najkrócej istniejących firm na polskim rynku pożyczkowym. Wyróżnikiem Smartney jest połączenie usług tradycyjnej bankowości z nowoczesnym procesem przyznawania pożyczek przez internet. Firma należy do francuskiej Grupy Oney Bank. Swoje usługi świadczy od 35 lat w 11 krajach i obsługuje prawie 8 milionów klientów. W ofercie Smartney znajdują się m.in. pożyczki i kredyty gotówkowe. Cała procedura wnioskowania o pożyczkę w Smartney jest banalnie prosta i pozbawiona zbędnych formalności. 

 

Pożyczka Smartney

smartney
Darmowa pożyczka NIE
Kwota pożyczki 3 000 - 60 000 zł​
Termin spłaty 24 - 60 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy 21 - 75 lat
Weryfikacja BIK TAK
Czas wypłaty 15 minut
wniosek smartney


Spis treści:

 1. Pożyczka Smartney
 2. Firma pożyczkowa Smartney - najważniejsze informacje
 3. Kto może wnioskować o pożyczkę w Smartney?
 4. Jak złożyć wniosek o pożyczkę w Smartney?
 5. Jak Smartney weryfikuje swoich klientów?
 6. Przelew weryfikacyjny Smartney
 7. Jak spłacić pożyczkę w Smartney?
 8. Opinie klientów Smartney.pl
 9. Smartney - o firmie, dane kontaktowe i wniosek​

 

Firma pożyczkowa Smartney - najważniejsze informacje

Pożyczki krótkoterminowe, czyli chwilówki, to ulubione produkty finansowe Polaków. Cieszą się one tak wielką popularnością z powodu wygody oraz małej ilości formalności. Najnowsze dane zgromadzone przez Biuro Informacji Kredytowej w raporcie "Kredyt trendy" wskazują, że z usług firm pożyczkowych bardzo chętnie korzystają także młodzi klienci. Aż 14 procent klientów firm pożyczkowych to osoby, które nie ukończyły jeszcze 25. roku życia. Nie ma zatem się co dziwić, że na rynku usług pożyczkowych nieustannie powstają nowe podmioty. Smartney to kolejna instytucja, która chce zawojować polski rynek pożyczkowy. Czy jej się to uda? Aby odpowiedzieć na to pytanie, przygotowaliśmy szereg istotnych informacji na temat tej firmy. 

Serwis Smartney daje dostęp do niezwykle atrakcyjnych pożyczek, których wysokość może wynieść od 3000 złotych do 60000 złotych. Pożyczki w Smartney można pożyczyć na maksymalnie 60 miesięcy. Usługi oferowane przez firmę Smartney są dedykowane zarówno osobom indywidualnym jak i przedsiębiorstwom. Smartney przed udzieleniem pożyczki każdorazowo przeprowadza indywidualną analizę zdolności kredytowej danego klienta. Pieniądze z pożyczek są wypłacane z wykorzystaniem systemu DotPay, dzięki czemu trafiają na konto błyskawicznie. W Polsce marka Smartney funkcjonuje począwszy od 2018 roku. Smartney w przeszłości współpracowała z takimi firmami jak Auchan. Alior Bank, Leroy Merlin czy Credit Agricole. Usługi, jakie oferuje Smartney, są wyjątkowe w porównaniu z propozycjami innych firm pożyczkowych. Firma chce jak najmocniej wyróżnić się na tle konkurencji indywidualnym dopasowaniem do potrzeb każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

Pożyczki w Smartney można zaciągać nie tylko w internecie, ale również w punktach stacjonarnych. Począwszy od kwietnia 2019 roku Smartney prowadzi swoje oddziały w kilku miastach w Polsce. Są one zlokalizowane w sieci sklepów Auchan, Unilink Cash, Oney Polska oraz w Leroy Merlin. 

 

Kto może wnioskować o pożyczkę w Smartney?

Smartney tak jak każda inna firma pożyczkowa działająca w Polsce, musi weryfikować swoich klientów. Wszyscy konsumenci, którzy chcą ubiegać się o otrzymanie pożyczki w Smartney, muszą spełnić następujące warunki:

 • posiadanie polskiego obywatelstwa oraz ważnego dowodu osobistego, 
 • wiek - pożyczki w Smartney udzielane są osobom w wieku 25-70 lat,
 • posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej, która pozwoli na spłatę zaciągniętego zobowiązania w terminie określonym w umowie,
 • posiadanie pozytywnej historii kredytowej w ogólnopolskich rejestrach dłużników takich jak BIK czy KRD, 
 • posiadanie rachunku bankowego w polskim banku wraz z aktywnym dostępem do systemu bankowości elektronicznej,
 • posiadanie adresu zamieszkania lub zameldowania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. 

Ogromnym atutem Smartney jest fakt, iż przy wnioskowaniu o pożyczkę w tej firmie nie trzeba przedstawiać żadnych zaświadczeń ze swojego aktualnego miejsca pracy. Wszystkie informacje na temat uzyskiwanych przychodów wprowadzamy samodzielnie bezpośrednio na stronie internetowej pożyczkodawcy. Cała procedura związana z ubieganiem się o pożyczkę w Smartney jest maksymalnie skrócona, aby oszczędzać czas klientów. Jedyny dokument, jaki będzie potrzebny nam do złożenia wniosku w Smartney, to dowód osobisty. 

 

Jak złożyć wniosek o pożyczkę w Smartney?

Złożenie wniosku o pożyczkę w Smartney jest bardzo proste. Cała strona internetowa przygotowana przez specjalistów Smartney jest niezwykle intuicyjna i nowoczesna, dzięki czemu wypełnienie wniosku zajmuje tylko kilka chwil. Zanim złożymy wniosek, możemy skorzystać ze specjalnego kalkulatora, w którym wybieramy interesującą nas kwotę oraz okres spłaty. Z kalkulatora dowiemy się również od razu, jaki będzie całkowity koszt danej pożyczki. 

Gdy z sukcesem złożymy wniosek do Smartney, konsultanci firmy bardzo dokładnie go przeanalizują. W ramach standardowej procedury przeprowadzana jest również wnikliwa ocena zdolności kredytowej wnioskodawcy. Informację o decyzji pożyczkowej klienci otrzymują zazwyczaj po 15 minutach. Pieniądze z kolei pojawiają się na rachunkach bankowych po upływie maksymalnie 30 minut. Przelewy są realizowane 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. 
 

Jak Smartney weryfikuje swoich klientów?

Oferta firmy pożyczkowej Smartney jest przeznaczona dla osób, które są wypłacalne oraz mogą pochwalić się pozytywną historią kredytową. W jaki sposób jest to sprawdzane? Smartney oferuje całą masę narzędzi, dzięki którym weryfikacja nowych klientów jest bardzo szybka i bezproblemowa. Najprostsze rozwiązanie z możliwych to po prostu wyrażenie zgody dla Smartney, aby sprawdziło za nas historię kredytową w wybranych rejestrach dłużników. Warto wiedzieć, że w sytuacji gdy takiej zgody nie udzielimy, Smartney nie będzie mogło nam udzielić pożyczki. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że dostęp do bazy dłużników mają wyłącznie instytucje bankowe oraz firmy pożyczkowe. Po zasięgnięciu informacji z baz dłużników firma Smartney błyskawicznie podejmie decyzję odnośnie udzielenia nam pożyczki. Na decyzję pożyczkową czeka się z reguły maksymalnie 10 minut. 

 

Przelew weryfikacyjny Smartney

Aby złożenie wniosku w Smartney doszło do skutku, trzeba potwierdzić swoje dane osobowe za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Smartney udostępnia trzy formy weryfikacji danych osobowych. Są to:

 • tradycyjny przelew na konto Smartney,
 • przelew "szybki" w ramach systemu Blue Media,
 • aplikacja Kontomatik - polega to na połączeniu swojego rachunku bankowego z aplikacją Kontomatik, dzięki czemu Smartney automatycznie weryfikuje dochody danego wnioskodawcy. 

Gdy weryfikacja danych osobowych zostanie zakończona, klientowi pozostaje już tylko oczekiwać na przelew gotówki ze Smartney. Przelewy realizowane są z wykorzystaniem intuicyjnego systemu Dotpay, dlatego na gotówkę nie trzeba czekać długo. 

 

Jak spłacić pożyczkę w Smartney?

Spłacenie pożyczki w firmie Smartney jest banalnie proste. Przy podpisywaniu umowy pożyczki Smartney od razu przekaże nam specjalny harmonogram, z którego dowiemy się, kiedy należy spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Dzięki harmonogramowi będziemy wiedzieć ile oraz kiedy musimy oddać do firmy pożyczkowej. Gdy przyjdzie czas na spłatę zobowiązania, można również wejść do Panelu Klienta w Smartney i zrobić przelew na indywidualny numer rachunku bankowego, który odszukamy na tej stronie. 

Smartney pozwala także swoim klientom na wcześniejsze spłacenie pożyczki. Jeśli będziemy mieli pewność, że nasza aktualna sytuacja materialna jest dobra, nic nie stoi na przeszkodzi, aby wcześniej spłacić swoje zobowiązanie. Smartney odda nam również pieniądze za niewykorzystany okres kredytowania, dlatego wcześniejsza spłata pożyczki to naprawdę bardzo korzystne rozwiązanie. 

 

Opinie klientów Smartney.pl

Rewolucja w finansowaniu klientów indywidualnych. Finansowanie szybkie i bez dokumentów. Dostępne tylko dla klientów z dobrą sytuacją finansową. Klienci bez zdolności kredytowej nie dostaną w smartney pożyczki.

 

Smartney - o firmie, dane kontaktowe i wniosek

Nazwa firmy Smartney Sp. z o.o.
Adres Krakowiaków 46, 02-255 Warszawa
Telefon 22 528 88 88
Adres e-mail kontakt@smartney.pl
Godziny pracy Poniedziałek-Piątek: 08:00-21:00
Sobota: 09:00-16:00
Niedziela: 09:00-16:00
Wniosek o pożyczkę Wyślij wniosek

Najpopularniejsze