Sposób na komornika - karta prepaid

Karta prepaid a komornik - tego typu pytania zadaje sobie sporo osób zastanawiających się nad tym, czy za długi wynikające z użytkowania karty prepaid może grozić komornik. Karta prepaid to zupełnie inny produkt niż tradycyjna karta debetowa. Przepisy prawne dotyczące zajmowania kart debetowych są jasne i proste - komornik może w bardzo szybkim czasie zająć wszystkie środki na nim zgromadzone. Zupełnie inaczej jest w przypadku kart prepaid. Oto sposób na przechytrzenie komornika.
 

Karta przedpłacona Millennium Mastercard a komornik

Millennium Bank - karta prepaid
Nazwa konta Konto 360°
Nazwa karty Mastercard Prepaid
Karta prepaid TAK
Opłata za konto 0 zł 
Opłata za kartę 0 zł
Opłata za bankomaty 0 zł 
karta prepaid millennium - sposob na komornika
*Po założeniu konta, zamów kartę prepaid - Millennium Mastercard i ciesz się kontem bez komornika.

 

Karta kredytowa Axi Card - sposób na komornika

axi card karta kredytowa
Nazwa karty Axi Card
Maks. kwota pożyczki 3 000 zł
Okres spłaty 12 miesięcy
Wypłata pożyczki 15 min
karta axi card

Spis treści:

  1. Karta przedpłacona Millennium Mastercard a komornik
  2. Karta kredytowa Axi Card - sposób na komornika
  3. Jak Polacy próbują przechytrzyć komorników?
  4. Karta prepaid, czyli niezawodny sposób na zajęcia komornicze
  5. Karta prepaid jako prezent

 

Jak Polacy próbują przechytrzyć komorników?

W momencie, gdy komornik zajmuje cały rachunek bankowy, dla wielu osób jest to bardzo przykra sytuacja. Nagłe pozbawienie wszystkich środków do życia sprawia, że dłużnicy zaczynają myśleć w jaki sposób przechytrzyć komornika. W tym celu zwracają swoje oczy właśnie w stronę kart prepaid, czyli kart przedpłaconych. Karta prepaid to w pełni bezpieczny i legalny sposób na uwolnienie się od komornika. 
 

Karta prepaid, czyli niezawodny sposób na zajęcia komornicze

Jak działa sposób na uwolnienie się od komornika za pośrednictwem karty prepaid? Cały mechanizm jest naprawdę banalnie prosty. Osoba posiadająca zadłużenia musi spełnić tylko kilka warunków. Mianowicie: trzeba posiadać komputer z dostępem do internetu, a następnie założyć konto w instytucji bankowej, która ma w swojej ofercie dodatkowe konto techniczne, które jest niewidoczne dla komornika. Następnie zamawia się kartę przedpłaconą za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej.  

Banki zapraszają do zamawiania kart prepaid jako "prezentów" dla bliskich lub "elektronicznego kieszonkowego". Taki prezent osoba zadłużona może sobie zrobić sama, jeśli chce raz na zawsze uwolnić się od nieprzyjemnych i uciążliwych egzekucji komorniczych. Od momentu, w którym dłużnik założy sobie konto prepaid, wszystkie zgromadzone na nim środki finansowe będą w pełni bezpieczne od zajęcia komorniczego. 

Należy oczywiście pamiętać o tym, że z wiadomych względów konto niezbędne do zamówienia karty typu prepaid musi być koniecznie własnością osoby trzeciej, a nie dłużnika. Ponadto, osoba, która będzie formalnym właścicielem danego rachunku bankowego nie może mieć na głowie komornika. Jeśli wobec osoby zakładającej konto główne będzie toczyło się postępowanie komornicze, konto prepaid również zostanie wyczyszczone w ramach egzekucji komorniczej. 

 

Karta prepaid jako prezent

Sprezentowana karta prepaid to niezawodny i w pełni legalny sposób na komornika. W ten sposób wykorzystywany jest niezwykły dar, czyli indywidualny numer karty przedpłaconej. Jest to numer rachunku, na który należy wpłacać środki finansowe w celu zasilenia rachunku. Co to oznacza dla Polaka, który jest obdarowywany? Zyskuje on konto bankowe, którego nigdy nie zajmie mu komornik. Na takie konto mogą przychodzić bez żadnych przeszkód rozmaite przelewy przychodzące, w tym także te z tytułu wynagrodzenia za pracę. 

Czy przekazywanie wynagrodzenia z pracy na rachunek przedpłacony jest niezgodne z prawem? Warto wiedzieć, że aktualnie obowiązujących przepisów prawa to nie narusza. Dotyczy to również takich przypadków, w których komornik pozna dane takiego rachunku bankowego. Komornik praktycznie nie ma żadnych uprawnień do przejęcia środków zgromadzonych na karcie prepaid

 

Sprawdź również: Konto bez komornika

Najpopularniejsze