Święta Wielkanocne - jak pożyczają Polacy?

Święta Wielkanocne - jak pożyczają Polacy?

 

Jak co roku Święta Wielkanocne dla firm są czasem wytężonej pracy. Rośnie liczba dokonywanych transakcji, zakupów, przesyłek czy usług. Nie inaczej jest także na rynku szybkich pożyczek i w branży FinTech. W każdym roku co raz więcej z nas decyduje się na złożenie wniosku o pożyczkę przedświąteczną. Eksperci szacują, że z roku na rok zainteresowanie pożyczkami wzrasta średnio o 28%, liczba nowych klientów o 14%, natomiast średnia wartość pożyczki o 17%. 

 

"Specyfika branży pożyczek online w zasadzie niczym nie rożni się od e-handlu. Obydwa segmenty rządzą się takimi bardzo podobnymi prawami. W okresie przedświątecznym ruch w na stronach sklepów internetowych jest kilkukrotnie zwiększony. Przekłada się to także na większy ruch w branży FinTech, co nie powinno nikogo dziwić. Polacy robią dużo zakupów na święta, a przecież nie zawsze spina nam się budżet. Stąd rosnąca popularność pożyczek online, które są bezpieczne, a gotówkę można mieć na koncie już w 15 minut." - Ekspert Tymon Zastrzeżyński.

 

Z badań ekspertów wynika że w okresie przed Wielkanocą wśród wszystkich pożyczkobiorców, prawie 55% to mężczyźni, a średni wiek to 35 lat. Około 30% wszystkich wniosków złożonych o pożyczkę online zostało wysłanych za pośrednictwem urządzeń mobilnych takich jak smartfon czy tablet. Wyraźnie pokazuje to, że klientami FinTech są osoby głównie młode, świadome technologicznie. 

 

Zatem jak bezpiecznie skorzystać z pożyczki online?

 

"Pamiętajmy, aby przede wszystkim czytać umowy, które podpisujemy. Firmy udzielające pożyczek online, na swoich stronach internetowych umieszczają wzory takich umów, tak więc jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji możemy zapoznać się z jej warunkami. Ważne jest także to, aby porównywać oferty poszczególnych pożyczek na specjalistycznych serwisach i portalach. Pozwoli to uniknąć rozczarowań i skorzystać z porad ekspertów w razie jakichkolwiek wątpliwości." – radzi Bartłomiej Pataląg, ekspert z firmy Netcredit. 

 

Ponad 90% Polaków obchodzi Święta Wielkanocne. Prawie 70% z nas spędza je w gronie najbliższych i rodziny. Niespełna 42% nastawione jest podczas świąt na odpoczynek, a świadomość tego że wszystko udało się nam zorganizować i kupić tak jak planowaliśmy na pewno w tym pomoże. 

Najpopularniejsze