Szybka pożyczka przez Internet w kilka minut?

Szybka pożyczka przez Internet w kilka minut?


Szybka pożyczka to bez wątpienia najpopularniejszy produkt finansowy w internecie oraz w porównywarkach finansowych. Czy szybka pożyczka rzeczywiście jest szybka? Sprawdziliśmy dokładnie co kryje się pod tym pojęciem i ile dokładnie trzeba czekać na popularną "chwilówkę". 
 

Głównym powodem popularności szybkich pożyczek gotówkowych jest łatwa dostępność i szybkość otrzymania gotówki na konto, nawet w 15 minut od momentu złożenia wniosku. Czy to jest w ogóle możliwe? Tak, pod warunkiem, że zostaną spełnione wszystkie kryteria danej instytucji udzielającej szybkich pożyczek. Zwykle nie potrzeba wielu formalności przy składaniu wniosku o szybką pożyczkę. Wniosek przez Internet jest prosty do wypełnienia, instytucja potrzebuje przeważnie takich informacji jak: podstawowe dane osobowe i informacje na temat pożyczki: termin spłaty oraz okres kredytowania (czas na spłatę w całości zobowiązania).

Wniosek złożony przez Internet, może być rozpatrzony pozytywnie albo negatywnie przez daną instytucję. Jeśli jest rozpatrzony pozytywnie, wtedy Klient zostanie poproszony o przelanie grosza bądź złotówki na wskazane konto firmowe. Potrzebne jest to do weryfikacji danych osobowych klienta (które zostawił na formularzu o szybką pożyczkę). Jeśli ten etap również zostanie rozpatrzony pozytywnie, grosz bądź złotówka wraca na konto pożyczkobiorcy. Taka procedura, jeśli klient wykona przelew od razu, może trwać 15 minut, pod warunkiem, że klient posiada konto bankowe w tym samym banku co instytucja, która udziela szybkiej pożyczki.

Jeśli mamy do czynienia z różnymi bankami, bez możliwości skorzystania z przelewu natychmiastowego, cała procedura będzie trwała dłużej niż często brzmi jej hasło promocyjne - do godziny lub całego dnia. Pożyczkobiorca powinien zdawać sobie z tego sprawę i mądrze wybierać instytucję, także pod tym względem.

Bardzo ważne jest też, aby świadomie wybierać termin w którym będziemy składać wniosek o szybką pożyczkę. Załóżmy, że formularz składamy w piątek wieczorem. To oznacza, że pieniądze na naszym koncie pojawią się dopiero w poniedziałek. Dla instytucji nie ma to znaczenia, ponieważ dla niej liczy się termin oficjalnego przyznania szybkiej pożyczki, który przypada na piątek. W ten sposób tracimy dwa dni, a jeśli składamy wniosek w święta, możemy być stratni jeszcze dłuższy okres czasu (w święta często przelewy nie są realizowane).
 

ranking szybkich pożyczek pozabankowych

Sprawdź rownież:
Pożyczki do domu bez baz bik
Czy można wyczyścić BIK, jak wyczyścić zła historię kredytową

 

Najpopularniejsze