Coraz częściej pożyczamy (raport)

Coraz częściej pożyczamy (raport)

Firm, które oferują szybkie pożyczki jest coraz więcej. Polacy coraz częściej oszczędzają, ale w dalszym ciągu często brakuje im środków na bieżące potrzeby bądź realizowanie długoterminowych planów.


Klientom zależy głównie na szybkości otrzymania pieniędzy a bank kojarzy im się z wydłużonym procesem w porównaniu do instytucji pożyczkowej. Im więcej zainteresowanych klientów – tym więcej firm pożyczkowych. Drugą po szybkości cechą, która ma duży wpływ na wybór szybkiej pożyczki jest jej dostępność – cenimy sobie komfort i wygodę, placówki firm pożyczkowych często dostępne są nawet w małych miastach.

Jeśli chodzi o termin spłaty pożyczki, wolimy, aby był dłuższy niż krótszy. Wydłużony czas spłaty pożyczki, to mniejsza rata do zapłacenia w miesiącu. Przykładowo Profi Credit w 2014 roku, udzielił ponad 54 tysiące pożyczek. Patrząc na koniec września 2015 r. sprzedanych jest już od stycznia 51 tysięcy. To oznacza 33% wzrostu w porównaniu do zeszłego roku. Najczęściej potrzebujemy środków natychmiast – wtedy właśnie decydujemy się w większości przypadków na szybką pożyczkę na dowód (70 % badanych). Otrzymany środki przeznaczamy na bieżące potrzeby i wydatki.

Szybkość i minimum formalności to cechy, które konsumenci obecnie cenią sobie najbardziej, jeśli chodzi o szybkie pożyczki. Cały czas jednak podchodzimy do pożyczki z ostrożnością, jedno na dziesięć gospodarstw domowych ma w planach zaciągnięcie pożyczki. 60 % z uwagi na niepewność co do spłacenie rat w przyszłości, w ogóle nie bierze pod uwagę skorzystania z pożyczki. To oznacza, że zwykle nie planujemy pożyczki, jest ona naszym kołem ratunkowym, w momencie kiedy dotkną nas nieprzewidywalne zdarzenia.

 

coraz czesciej pozyczamy
Zobacz również:
Pożyczki do domu bez bik
 

Najpopularniejsze