Tylko 15 minut dzieli Cię od otrzymania pożyczki? Sprawdzamy, jak szybko można otrzymać pożyczkę

Tylko 15 minut dzieli Cię od otrzymania pożyczki? Sprawdzamy, jak szybko można otrzymać pożyczkę

Czy rzeczywiście możliwe jest pożyczenie pieniędzy w kwadrans lub kilkadziesiąt minut? Okazuje się, że tak, a to wszystko dzięki Internetowi i zaawansowanym narzędziom do scoringu.

 

Nowe technologie i wykorzystanie sztucznej inteligencji sprawiają, że systematycznie skraca się czas od złożenia wniosku do otrzymania decyzji pożyczkowej. Sprawdzamy, kiedy taka szybka pożyczka sprawdza się najlepiej i jak uniknąć pomyłek wydłużających proces pożyczkowy. Podpowiadamy również krok po kroku, jak zaciągnąć szybką pożyczkę.
 

Pożyczki online na pilne wydatki

Nowe technologie w połączeniu z możliwościami, jakie daje Internet, sprawiły, że obecnie pożyczanie pieniędzy online stało się naprawdę szybkie. Takie pożyczki są idealne, gdy potrzebujemy pieniędzy błyskawicznie, ponieważ pojawiły się niespodziewane wydatki, trzeba sfinansować leczenie lub po prostu szybko załatać dziurę w domowym budżecie. Dlaczego sprawdza się wtedy chwilówka online? Głos oddajmy ekspertowi.

- Coraz więcej spraw załatwiamy przez Internet, włącznie z pożyczaniem pieniędzy. Popularność takiego rozwiązania wynika z dwóch czynników. Po pierwsze nie trzeba wychodzić z domu, żeby pożyczyć pieniądze. Wszystkie formalności można załatwić online. Po drugie pożyczanie przez Internet pozwala bardzo szybko pozyskać środki – zwraca uwagę ekspert marki VIVUS. – Krótki okres analizy klienta przy pożyczkach online jest możliwy dzięki automatyzacji całego procesu. Coraz więcej firm pożyczkowych wykorzystuje zaawansowane algorytmy i sztuczną inteligencję do obliczenia scoringu. Dzięki temu klient może otrzymać odpowiedź na temat decyzji pożyczkowej w kilkanaście minut – podkreśla ekspert.

 

Pomyłki wydłużają proces pożyczkowy

Jeśli zależy nam na jak najszybszym otrzymaniu pożyczki, najlepiej kilka razy sprawdzić wypełniony wniosek o pożyczkę. Niestety, wszelkie pomyłki czy niejasności, które pojawią się w formularzu, będą musiały zostać wyjaśnione. To oczywiście wiąże się z wydłużeniem całego procesu pożyczkowego. W takiej sytuacji należy najczęściej spodziewać się kontaktu ze strony konsultanta danej firmy. Przedstawiciel pożyczkodawcy będzie chciał wyjaśnić wszelkie pomyłki i nieścisłości. Niestety, czasami może zdarzyć się również tak, że wniosek zawierający błędy zostanie po prostu odrzucony. Wtedy trzeba spróbować raz jeszcze wysłać formularz, ale już bez błędów.

 

Jakie najczęściej błędy pojawiają się we wnioskach o pożyczkę?

Pomyłki mogą dotyczyć tak naprawdę wszystkich danych. Zdarza się na przykład, że klient wpisze błędnie własne nazwisko. Najłatwiej jednak popełnić błąd przy wprowadzaniu wartości liczbowych. Może się zatem pojawić błędny PESEL, błędny numer rachunku bankowego (uniemożliwi poprawną weryfikację klienta) itd. Nawet najprostszy błąd oznacza zwykle wydłużenie procesu pożyczkowego i tym samym dłuższe czekanie na zastrzyk finansowy.

 

Jak zaciągnąć szybko pożyczkę?

Jak szybko otrzymać pożyczkę? Nie jest to wcale trudne. Najpierw wybieramy firmę pożyczkową, a potem wchodzimy na jej stronę internetową. Tam należy określić kwotę, jaką chcemy pożyczyć oraz okres spłaty. Kalkulator wyliczy nam wszystkie koszty. Warto je przeanalizować nieco dokładniej. Jeśli parametry pożyczki nam odpowiadają, możemy przejść do kolejnego kroku.

Aby otrzymać pożyczkę, konieczne jest złożenie wniosku o takie zobowiązanie. Wpisujemy tam dane osobowe, adres e-mail, numer aktywnego telefonu komórkowego i rachunku bankowego. Warto ponownie zweryfikować wprowadzone dane, aby uniknąć niedogodności, które wcześniej opisywaliśmy. Jeśli nie zauważyliśmy w nim błędów, można przesłać formularz online do pożyczkodawcy.

W kolejnym kroku konieczne jest potwierdzenie tożsamości. Pożyczkodawca nie ma bezpośredniego kontaktu z klientem, dlatego musi się upewnić, że ma do czynienia z osobą, której dane zostały użyte we wniosku. Do potwierdzenia tożsamości używany jest przeważnie przelew weryfikacyjny. Na czym polega? Z własnego konta przesyła się drobną kwotę (np. 1 gr, 1 zł) na rachunek pożyczkodawcy. Po jego zaksięgowaniu dokonywana jest analiza klienta, co nie powinno trwać długo. Jeśli decyzja pożyczkodawcy będzie pozytywna, umowa zostanie przesłana na adres e-mail, a pieniądze są przelewane na konto.   

 

Czy szybkie pożyczanie jest korzystne?

Ekspresowe zaciągnięcie pożyczki to możliwość sfinansowania bardzo pilnych i niespodziewanych wydatków. Takie wydatki mogą zaskoczyć każdego. Nie mając nadwyżki budżetowej lub oszczędności, bardzo trudno je sfinansować bez zewnętrznego wsparcie. Na szczęście to nie problem dzięki pożyczce, którą można zaciągnąć nawet w kilkadziesiąt minut. Szybka pożyczka przez internet na konto bankowe jest zatem korzystnym rozwiązaniem. Trzeba jednak pamiętać, żeby zachować rozsądek przy zadłużaniu się. Zanim podejmiemy decyzję o zaciągnięciu pożyczki, należy przeanalizować naszą sytuację finansową i upewnić się, że będziemy w stanie spłacić takie zobowiązanie w terminie. Wtedy szybka pożyczka stanie się rzeczywiście skutecznym wsparciem, a nie przyczyną problemów.

Pieniądze pożyczone w kilkadziesiąt minut? To możliwe dzięki Internetowi. Szybka pożyczka to możliwość błyskawiczne załatwienia pieniędzy, a tym samym sfinansowania nawet najpilniejszych wydatków. Trzeba tylko zadbać o wybór korzystnej oferty i poprawne wypełnienie wniosku.


Artykuł powstał we współpracy z marką pożyczkową VIVUS

Najpopularniejsze