Ubezpieczenie kredytu gotówkowego - przed czym chroni?

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego to dla banku forma zabezpieczenia kredytu. Ryzyko na wypadek śmierci kredytobiorcy, utraty pracy i utraty zdrowia - te formy ryzyka najczęściej obejmują ubezpieczenia kredytu gotówkowego.

Czasami ubezpieczenie jest obowiązkowe a czasami bank daje wybór klientowi: albo wykupić ubezpieczenie kredytu, albo znaleźć osoby, które jeśli będzie taka potrzeba, spłacą zobowiązanie za klienta. Nie jest łatwo znaleźć takie osoby, dlatego często klient skłania się do wyboru opcji kredytu gotówkowego z dodatkowym ubezpieczeniem.
 

Przed czym dokładnie chronią nas ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

W zakres ochrony najczęściej wchodzi: zgon (oraz zgon z powodu nieszczęśliwego wypadku), utrata pracy, trwała/całkowita/czasowa niezdolność do jej wykonywania, poważne zachorowanie, hospitalizacja, trwałe inwalidztwo, assistance medyczny i domowy.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego, może się przydać w momencie, kiedy znajdziemy się w trudnej sytuacji życiowej. Jednak czy ubezpieczenie jest faktycznie tak bardzo potrzebne? Czy warto płacić więcej za kredyt, tylko po to aby zyskać poczucie bezpieczeństwa?

Banki często oferują klientów kredytu na lepszych warunkach jeśli Ci zdecydują się na ofertę z ubezpieczeniem (zerowa prowizja bądź obniżone oprocentowanie kredytu). Dla banku jest to dodatkowy zysk, dlatego zdecydowana większość propozycji kredytów gotówkowych jest udostępniania wraz z całym wachlarzem ubezpieczeń.
 

Dlatego dokładna symulacja kosztów naszego ubezpieczenia kredytu, przez cały okres kredytowania jest konieczna. Jeśli bank oferuje nam niską prowizję i marżę, musimy zwrócić uwagę na inne dodatkowe opłaty, które mogą "ukrywać się" w wartości ubezpieczenia.

Porównaj kredyty gotówkowe

Sprawdź również:
Pożyczki na dowód osobisty
Pożyczki w domu klienta bez bik
Konta dla małego dziecka 
Kiedy dojdzie przelew?

Najpopularniejsze