Ubezpieczenie OC Toyota

Toyota jest bardzo często wybieraną marką samochodów w naszym kraju. Znalazła się na 5 miejscu według rankingu marek rejestrowanych pojazdów w Polsce. Kierowcy cenią ją ze względu na niezawodność i wysoki komfort jazdy.

toyota

Ubezpieczenie OC Toyota - ile kosztuje?

W porównaniu z OC innych marek pojazdów, cena OC Toyoty nie jest wygórowana. OC w atrakcyjnych cenach znajdą nie tylko doświadczeni kierowcy, ale również młode osoby, które niedawno zdały egzamin na prawo jazdy. Warto porównać oferty wielu polis od ubezpieczycieli, wykorzystując do tego na przykład kalkulatory ubezpieczeń dostępne w internecie. Różnice w cenie mogą być dosyć duże, wybierając pierwsze dostępne ubezpieczenie można czasem bardzo przepłacić. Nie kiedy jeden ubezpieczyciel, oferuje danemu kierowcy ubezpieczenie OC za 1300 zł, natomiast inny ma w swojej ofercie dla tej samej osoby OC za 900 złotych. W tym przypadku różnica wynosi aż 400 złotych, jest to jak widać bardzo dużo. Może być ona jeszcze większa, podczas wyliczeń możliwych opcji ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy. Nie kiedy może to być kwota nawet 3 krotnie wyższa. Należy mieć na uwadze, że składka ubezpieczenia OC jest dla każdego kierowcy wyliczana w sposób indywidualny.


Porównaj 67 ofert ubezpieczeń, oszczędź nawet 50%
 

Ubezpieczenie OC Toyota - co wpływa na jego wysokość?

- Wiek oraz doświadczenie kierowcy
- Liczba posiadanych dzieci
- Stan cywilny kierowcy
- Miejsce użytkowania pojazdu
- Wysokość wypracowanych zniżek
- Pojemność silnika
- Miejsce parkowania
- Rodzaj zabezpieczeń przeciwwłamaniowych
- Zakres ochrony
 

Średnia cena ubezpieczenia OC Toyoty

Wyliczona średnia składka na ubezpieczenie OC, dla kierowców pojazdów marki Toyota, wynosi jedynie 687 złotych. Najmniej za składkę OC zapłacą posiadacze modeli Toyota Corolla (531 zł) i Toyota Yaris (569 zł). Średnia cena ubezpieczenia OC, za pojazdy marki Toyota, licząc od Czerwca 2019 do Stycznia 2020: Czerwiec-754 zł, Lipiec- 748 zł, Sierpień- 716 zł, Wrzesień- 698 zł, Październik- 671 zł, Listopad- 674 zł, Grudzień- 684 zł, Styczeń- 687 zł.
 

W jaki sposób ubezpieczyć Toyotę jak najtaniej?

Przede wszystkim należy porównać oferty w kalkulatorze OC, w szczególności, jeśli po wypadku czy kolizji, składka drastycznie wzrosła. Sposobem na oszczędzeniu na OC jest także bezkolizyjna, bezpieczna jazda. Uważni kierowcy płacą za ubezpieczenie coraz mniej, wraz z biegiem lat doświadczenia za kółkiem. Dobrze, jeśli auto będzie garażowane, a co za tym idzie, zwiększy się jego bezpieczeństwo, co ma także istotny wpływ na wielkość składki.
 

Samochody marki Toyota, czy warto się na nie zdecydować?

Firma Toyota znana jest z produkcji niezawodnych pojazdów, stworzonych z wysokiej jakości komponentów. To innowacyjny koncern samochodowy i lider w produkcji aut hybrydowych. Samochody Toyota odznaczają się przede wszystkim wysokim bezpieczeństwem na drodze oraz komfortem użytkowania. Technologia zastosowana w modelach ułatwia jazdę, sprawiając, że jest ona mniej męcząca. Za tym modelem aut, przemawiają również niezbyt kosztowne części zamiennie i niski wskaźnik zużycia paliwa. Roczny koszt utrzymania tego pojazdu nie jest zbyt duży, w przeciwieństwie do innych samochodów.

Właściciele samochodów marki Toyota mogą liczyć na OC w atrakcyjnej cenie, zwłaszcza w przypadku takich samochodów jak popularna w naszym kraju Toyota Yaris, Toyota Corolla czy Toyota Aygo. Koncern jest z pewnością gigantem na rynku samochodów, który charakteryzuje się produkcją aut innowacyjnych, bezpiecznych i niezawodnych. Toyota jest idealnym rozwiązaniem dla kierowców, dla których liczy się wysoka jakość i przystępna cena pojazdu oraz jego długa żywotność. W tym wypadku nie trzeba również obawiać się dużych składek na ubezpieczenie OC.
 

Toyota - największy koncern motoryzacyjny świata

Toyota jest marką samochodów produkowanych przez japoński koncern Toyota Motor Corporation, zatrudniający blisko 323 tysiące pracowników. Założycielem tej firmy jest Sakichi Toyoda, w późniejszych latach w rozwoju firmy pomógł jego syn Ki'ichirō Toyoda. Na początku swojej działalności marka zajmowała się produkcją krosna przędzalniczego, po czym w 1933 r. powstał dział zajmujący się produkcją samochodów. Pierwszy prototyp Toyota A1 został stworzony w 1935 roku, a produkcja modelu Toyota AA rozpoczęła się rok później. Po zakończeniu wojny kontynuowano produkcję w 1947. W roku 1951 stworzony został prototyp Toyota BJ, czerpiący inspirację z konstrukcji Jeepa MB, zapoczątkował produkcję serii Land Cruiser. Pierwsze generacja Corolli pojawiła się na rynku w 1966 roku, zyskując przy tym dużą popularność. W 2009 wspólnymi siłami z Astonem Martinem, firma wyprodukowała limitowaną serię iQ, noszącą nazwę Cygnet. W naszym kraju powstały dwie fabryki tego koncernu. Jedna znajduje się w Wałbrzychu i jest to fabryka skrzyń biegów oraz silników benzynowych, a druga fabryka znajduję się w Jelczu-Laskowicach i zajmuje się produkcją silników diesla.
 

Modele samochodów marki Toyota

- Toyota Prius
- Toyota RAV4
- Toyota Aygo
- Toyota Avensis
- Toyota Auris
- Toyota Yaris
- Toyota Verso
- Toyota Land Cruiser
- Toyota Corolla
- Toyota Celica|
- Toyota Camry

Kalkulator OC/AC - Porównaj 67 ofert ubezpieczeń

Najpopularniejsze