Ubezpieczenie OC Volkswagen

Ubezpieczenie OC samochodów jest obowiązkowe i jeżeli pojazd nie był wyrejestrowany, trzeba je opłacić. Kary za brak ważnego OC może nałożyć na kierowcę nie tylko policja, ale również Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który zajmuje się kontrolowaniem ciągłości polis OC w kraju. Dotkliwe kary za takie wykroczenie, wrastają razem z każdą podwyżką w zakresie płacy minimalnej. 

volkswagen ubezpieczenie oc

 

Ubezpieczenie OC Volkswagen – jaki jest jego koszt?

W chwili obecnej większość spośród aut marki Volkswagen, usytuowana jest zdecydowanie w czołówce popularności. W 2017 r. Volkswagen znajdował się na pierwszym miejscu w Rankingu 20 najlepszych marek pierwszych rejestracji używanych aut osobowych, jak i na trzecim miejscu pod względem dokonania pierwszych rejestracji nowo wyprodukowanych egzemplarzy. Właściciele pojazdów tej marki chwalą je głównie za doskonale osiagi i odpowiednie właściwości jezdne. Nie można również narzekać na ceny ubezpieczenia OC i koszty ewentualnych napraw i wymiany części eksploatacyjnych. 

Kalkulator OC i AC dla Volkswagen - Sprawdź bezpłatnie

W I kwartale 2020 roku, koszt ubezpieczenia dla samochodów marki Volkswagen wynosił ok. 700 złotych i był zbliżony do średniej ceny OC dla wszystkich pojazdów w kraju (742 zł). Wartym jednakże pozostaje fakt, iż wynik indywidualnej kalkulacji może się różnić w zależności od średniej ceny OC. Marka pojazdu wpływa nieznacznie na wysokość składki. Decydujące znaczenie mają jednakże dane właściciela, jak i parametry techniczne pojazdu. Na przykład, wyższą składkę OC zapłacą właściciele Volkswagenów z dużą pojemnością silnika i oczywiście młodzi kierowcy. 
 

Jak kupić najtańsze na rynku OC dla Volkswagena Passata?

Aby lepiej zobrazować możliwość wybrania najtańszego na rynku OC samochodu, przygotowaliśmy przykłady, które obejmują wyliczenia dla dwóch modeli pojazdów i dla dwóch różnych kierowców. Pokażemy również różnice w stawkach za ubezpieczenie OC między wybranymi miejscowościami. 

Nasz pierwszy kierowca to 27 letni kawaler, uprawnienia do prowadzenia pojazdów zdobył 5 lat temu, a przy tym przysługuje mu zniżka w wysokości 20%. Używa samochodu na poczet dojazdów do pracy i podczas weekendów - rocznie jest to około 6500 przejechanych kilometrów. 

Przyjmijmy, iż drugi kierowca jest statecznym ojcem rodziny, mającym dwójkę dzieci. To 45 latek, który posiada prawo jazdy już od 20 lat. Jego bezszkodowa jazda, pozwoliła mu na uzyskanie 60% zniżki. Samochodem porusza się na ogół do pracy, jeździ nim również na wakacje i na weekendy, czyli około 4000 km w ciągu roku. 

Najtańsze OC dla samochodu Volkswagen

Wybraliśmy dwa modele aut marki Volkswagen: Volkswagen Passat 1.8 TSI Trendline Benzyna, 1.8 Sedan, 118 kW/160 KM, 4 drzwiowy z 2011 roku i Volkswagen Passat 1.6 Comfortline Benzyna, 4 drzwiowy, 1.6, Sedan, 75 kW/102 Km z 2005 roku.
 

Gdzie 27-letni kierowca będzie mógł ubezpieczyć Volkswagena Passata z 2005 r.? Jakie poniesie koszty?  

27-letniego kierowcę, który ma prawo jazdy zaledwie od 5 lat, towarzystwa ubezpieczeniowe traktują raczej z rezerwą, gdyż młody wiek nierzadko związany jest z brawurą będącą przyczyną wypadków. Zanim młody kierowca zdobędzie doświadczenie, musi się liczyć z niemałym ubezpieczeniem OC. 

Jak to wygląda w wybranych miastach? Jak zawsze, najdrożej będzie w wielkich metropoliach, dlatego młody mieszkaniec Warszawy zapłaci zdecydowanie więcej za ubezpieczenie OC Passata z 2005 roku, aniżeli gdyby mieszkał w Zielonej Górze, czy w Gliwicach.  
 

Gdzie młody kierowca będzie mógł ubezpieczyć Passata z 2011 r.?  

Jesli chodzi o najtańszą ofertę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla młodego kierowcy, który chce ubezpieczyć Volkswagena Passata z 2011 roku, zdecydowanie prym wiedzie Link4. Stawki ubezpieczeń OC dla kierowcy z Lublina zaczynają się już od 1065 złotych, zaś dla kierowcy z Warszawy od 1392 złotych.
 

Gdzie doświadczony kierowca będzie mógł ubezpieczyć Volkswagena Passata z 2005 r.?

Doświadczony kierowca jest dla towarzystw ubezpieczeniowych klientem tak zwanego mniejszego ryzyka. Wiele lat spędzonych za kierownicą, nauczyły go przecież niejednego. Potrafi reagować na różne sytuacje, tym samym minimalizując ryzyko wypadku. Bezszkodowa jazda będzie kolejnym powodem, dla którego ten kierowca otrzyma spore zniżki i będąc mieszkańcem Lublina, za wykupienie OC własnego auta może zapłacić 572 złote. 
 

Gdzie doświadczony kierowca będzie mógł ubezpieczyć Volkswagena Passata z 2011 r.?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej Volkswagena Passata z 2011 roku będzie zdecydowanie tańsze, aniżeli w wypadku wyżej omawianego modelu. Najmniej będzie musiał zapłacić za nie kierowca mieszkający w Lublinie (559 złotych), zaś najwięcej, oczywiście mieszkaniec naszej stolicy. 

Najpopularniejsze