Średnie ceny OC w Zamościu - oferty ubezpieczeń

Średnie ceny OC w Zamościu 

Ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, to ubezpieczenie komunikacyjne chroniące właściciela pojazdu przed skutkami szkód, które powstają w wyniku ruchu samochodem. OC musi posiadać każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Należy mieć świadomość tego, że posiadacz nie oznacza to samo co kierowca. Samo posiadanie prawa jazdy nie oznacza, że musimy kupować ubezpieczenie OC. Obowiązek posiadania aktualnego ubezpieczenia OC określa ustawa z 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym oraz Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Obowiązek obejmuje cały okres, w którym należący do nas pojazd jest zarejestrowany. Z kolei samochód, który jest zarejestrowany za granicą, musi posiadać ważne ubezpieczenie przez cały okres, w którym jest na terenie Polski. 

Co dokładnie obejmuje ubezpieczenie OC samochodu i kogo chroni? W ramach ubezpieczenia OC chroniony jest nie tylko posiadacz samochodu, ale także osoby poszkodowane w wyniku wypadków drogowych. Dzięki ubezpieczeniu OC można uniknąć sytuacji, w której sprawca wypadku przez wiele lat musi spłacać odszkodowanie na rzecz osób poszkodowanych. Za wypłatę odszkodowań odpowiedzialni są ubezpieczyciele. Ubezpieczenie OC daje właścicielowi samochodu ochronę przed ewentualnymi roszczeniami ze strony osób poszkodowanych. 
 

Co obejmuje ubezpieczenie OC? 

Zakres ubezpieczenia OC jest określony w polskim prawie, dlatego w każdej firmie zawsze jest taki sam. W ramach ubezpieczenia OC wypłacane jest odszkodowanie za śmierć, uszkodzenie ciała, roztrój bądź utratę zdrowia oraz uszkodzenie mienia, do których doszło przez wypadek, kolizję lub inną sytuację, w której brał udział należący do właściciela samochód oraz z winy prowadzącego go kierowcy. Oprócz tego, ubezpieczenie OC obejmuje także szkody powstałe w trakcie wsiadania i wysiadania z pojazdu, załadowywania i rozładowywania oraz zatrzymania, garażowania i postoju. 

Nie ma sensu przepłacać za ubezpieczenie OC,
 ponieważ jego zakres w każdej firmie jest jednakowy. Ceny za ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej są jednak bardzo zróżnicowane. Firmy ubezpieczeniowe określają ceny polisy samodzielnie w oparciu o rozmaite czynniki takie jak wiek kierowcy, doświadczenie w kierowaniu pojazdami, marka samochodu czy miejsce zamieszkania. Rozbieżność pomiędzy cenami w różnych częściach Polski może być naprawdę duża. Marka danego samochodu może wpłynąć na zmianę wysokości ubezpieczenia o więcej niż 100 złotych. 

 

Ceny za ubezpieczenie OC w Zamościu 

Ceny ubezpieczeń OC w Zamościu są mocno zróżnicowane. Na ostateczną wysokość ceny wpływ ma cała masa czynników, m.in. marka samochodu. Poniżej przedstawiamy orientacyjne ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC w Zamościu dla poszczególnych marek: 
 

  • • BMW - 450 zł,
  • • Audi - 440 zł,
  • • Toyota - 470 zł,
  • • Volkswagen - 460 zł,
  • • Opel - 475 zł,
  • • Renault - 436 zł,
  • • Skoda - 490 zł. 

 

Jak znaleźć tanie ubezpieczenie OC w Zamościu? 

Właściciele samochodów w Zamościu mają do wyboru całą masę ofert od różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Zanim zdecydujemy się na jakąkolwiek propozycję ubezpieczenia OC, warto dokładnie je porównać. Jedna firma ubezpieczeniowa w Zamościu może zaproponować nam cenę nawet dwukrotnie niższą niż u innych ubezpieczycieli. W wybieraniu najlepszej oferty ubezpieczenia OC warto korzystać ze specjalnego kalkulatora ubezpieczeń, który działa na naszej stronie. Znajduje się on w zakładce "Ubezpieczenia samochodowe". 


Ubezpieczenie OC w innych miastach

 

Najpopularniejsze