Wakacyjne wydatki 2020 - wyniki badania Santander Bank Polska

W trakcie wakacji 2020 nastolatkowie korzystający z karty płatniczej Santander Bank Polska wydali średnio 540 złotych. Każdy z nastoletnich klientów Santander Bank Polska użył swojej karty średnio 26 razy. Młodzi ludzie w grupie wiekowej 13-18 lat najczęściej wydawali swoje pieniądze na zakupy spożywcze, ale również płacili w restauracjach, barach, sklepach z obuwiem i odzieżą. Widać, że aktywne korzystanie z bankowości udzieliło się także najmłodszej grupie klientów Santander Bank Polska. 

wakacyjne wydatki - santander

 

Wakacyjne wydatki - wyniki badania Santander Bank Polska 

Specjaliści banku Santander przeprowadzili badanie, w ramach którego przeanalizowali wakacyjne wydatki nastolatków oraz sprawdzili, w jaki sposób korzystają oni z produktów banku. Wyniki badania były następujące: statystyczny posiadacz karty płatniczej Santander Bank Polska w wieku od 13 do 18 lat zapłacił nią aż 26 razy oraz wydał razem 540 złotych. Dane te udowadniają, że aktywne korzystanie z bankowości spodobało się klientom Santander Bank Polska - zarówno na co dzień, jak i od święta. Młodzi klienci płacili kartą nie tylko za codzienne zakupy spożywcze, ale również za obiady w restauracjach czy za odzież lub obuwie. 


Przeczytaj także:

 

Aktywne korzystanie z bankowości przez młodzież w wakacje 2020 - wyniki badania Santander Bank Polska 

Wynika badania, w ramach którego sprawdzono wakacyjne wydatki nastolatków, są następujące: aż 56% wszystkich transakcji kartami płatniczymi Santander Bank Polska było zrealizowanych w supermarketach, sklepach spożywczych i dyskontach. W wakacje 2019 było to nieco mniej, bo aż 53%. W drugiej kolejności pod względem liczby transakcji kartami w Santander Bank Polska znalazła się gastronomia - wszelkie transakcje w restauracjach, sieciach fast food czy barach. Z kolei na trzecim miejscu uplasowały się wydatki na transport. 

Jeszcze ciekawsze są informacje na temat kwot realizowanych transakcji. Co trzecia złotówka wydana przez osoby w wieku 13-18 lat została przeznaczona na zakupy w marketach, sklepach spożywczych oraz w dyskontach. 18% pieniędzy przeznaczono na bary i restauracje, zaś 16% na kupno obuwia i odzieży. Wyniki te wskazują, że na zakup ubrań oraz jedzenia młode osoby posiadające konto w Santander Bank Polska wydaję aż 67% swojego budżetu. 

Najpopularniejsze