Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 28

W niedziele w całej Polsce po raz 28 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak w poprzednich latach z WOŚP zgrał mBank, który od trzech lat jest głównym partnerem bankowym podczas finału. 

wosp


Główny partner bankowy - mBank

Tak jak w trzech poprzednich latach, tak samo w tym roku z WOŚP zagrał mBank. Tylko w zeszłym roku mBank przekazał na konto fundacji WOŚP, aż 3,7 mln zł. Z okazji 28 finału mBank wydał kolekcjonerską, zaprojektowaną przez Jurka Owsiaka kartę płatniczą MasterCard. Grafika karty nawiązuje do motta 28 finału- "wiatr w żagle". W chwili obecnej zostało wydanych już około 16 tyś takich kart.

Klienci mBanku mogą wspierać fundacje WOŚP także w ramach akcji "100 za 100" czyli za każdy dzień w którym wpłynie 100 wpłat od klientów mBanku, to mBank przekaże 100 tyś zł na rzecz WOŚP. Akcja "100 za 100" trwała, aż do finału czyli 12 stycznia. 

W ramach 28 finału WOŚP zostało wylicytowane 70 dzieł sztuki w tym m. in. "Wyjazd na polowanie" Juliana Fałata. 

W rytmie WOŚP jest akcją dla nowych klientów korporacyjnych. Wystarczy, iż przedsiębiorstwo posiadające pełną księgowość założy rachunek do 28 lutego, a mBank przez pół roku będzie przekazywał fundacji równowartość opłat pobieranych za prowadzenie tego rachunku. 


Mastercard - po raz ósmy gra z fundacją

W tym roku firma MasterCard  wyposażyła wolontariuszy WOŚP w "wirtualne puszki" czyli tzw. e-skarbonki. Własnie dzięki e-skarbonką woluntariusze mogą zebrać więcej pieniędzy przez np: wygerowanie linku do swojej e-skarbonki i udostępnienie tego linku na portalach społecznościowych. 

MasterCard  oraz Bracia Collins przekazali na licytację WOŚP niezwykłe auto z serialu "Knight Rider". Auto zostało częściowo odrestaurowane dzięki temu może wyruszyć na drogi jako zabytek. W niedzielę trwała akcja na Twitterze #MastercardGraZWOŚP. Za każdą nową osobę, która dodała taki hashtag MasterCard płaciło 5 zł. Ułatwia również prace wolontariuszom dzięki stworzeniu serwisu iWolontariusz oraz eSztab. Platforma iWolonatriusz usprawnia rejestrację oraz rekrutację wolontariuszy. Natomiast eSztab jest kreatorem internetowym za pomocą którego można stworzyć lokalna wersję sztabowej strony internetowej. 

MasterCard od kilku lat jest również mecenasem Światełka do Nieba, które od zeszłego roku ze względu na dobro zwierząt jest widowiskiem świetlino- muzycznym. Specjalne widowisko odbyło się na Placu Bankowym w Warszawie,  transmisje można było zobaczyć w telewizji.
 

First Data Polska po raz kolejny wspiera WOŚP

Właśnie dzięki First Data Polska można wpłacać datki za pomocą terminali płatniczych. W tym roku wolontariusze otrzymali ponad 800 terminali, które zostały specjalnie przygotowane do obsługi wpłat na konto WOŚP. 

First Data Polska obsługuje także wpłaty realizowane przez internet w zakładce dostępnej na stronie WOŚP. 

 

Euronet przyłączył się do WOŚP

Sieć bankomatów Euronet również przyłączyła się do WOŚP. Na ekranach bankomatów sieci Euronet w weekend 11 i 12 stycznia wyświetlała się grafika, która przypominała o możliwości wpłaty darowizny na fundację. Aby wpłacić darowiznę przez bankomat należało wybrać opcję "wpłać darowiznę", a następnie wybrać kwotę darowizny. Od darowizny na WOŚP Euronet nie pobierało prowizji. 

Wiele instytucji nie tylko bankowych wspiera WOŚP. Darowizny na rzecz fundacji obsługiwane są także przez system PayU i PayPal. Bank PKO również przyłączył się do 28 finału i zadeklarował, iż od 12 stycznia do końca nie będą pobierane prowizje z wpłat dokonywanych na WOŚP. Zwolnienie z opłat dotyczy zarówno osób indywidualnych jak i przedsiębiorstw. 

Coraz więcej różnych instytucji finansowych gra z WOŚP, ułatwiając tym samym swoim klientom wpłatę pieniędzy na fundację. 

Najpopularniejsze