Wpłata gotówki w sklepach Żabka i Freshmarket - nowa usługa

Sklepy Żabka i Freshmarket, wdrożyły usługę „wpłata na kartę”. Klienci sklepów, mają możliwość wpłacenia pieniędzy na konto, przy okazji zakupów. Oferowana usługa, jest alternatywą dla wpłatomatów. Co warto wiedzieć, na temat „cash to card”?

sklep zabka

Źródło: zabka.pl
 

Warunki upoważniające do skorzystania z usługi

Osoba, chcąca wpłacić pieniądze, musi zakupić przynajmniej jeden produkt oraz powiadomić sprzedawcę o chęci zasilenia rachunku bankowego. Po przekazaniu środków, pracownik przelicza gotówkę i wprowadza dane do systemu, następnie należy zatwierdzić transakcję, przykładając kartę do terminalu i autoryzując kodem PIN. Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, klientowi zostanie wydane potwierdzenie, na którym znajdą się informacje, dotyczące kwoty, miejsca, daty i godziny transferu środków. Koniecznością jest posiadanie karty MasterCard, wydanej przez instytucje finansową, która współpracuje z usługą. Wpłata pieniędzy jest możliwa w sklepach, które zaopatrzone są w terminal płatniczy firmy First Data. Każdego rachunku bankowego, dotyczy limit wpłat, który sięga 500 zł.

Musisz przeczytać: Jak działają wpłatomaty?
 

Jak to działa?

Funkcja została uruchomiona przez First Data, to właśnie ten podmiot, jest dostawcą usługi. MasterCard zapewnił funkcjonalność wpłaty środków na rachunek bankowy, za pośrednictwem kart płatniczych, wszystko dzięki współpracy z konkretnymi instytucjami finansowymi. Żabka pełni rolę agenta organizacji płatniczej, zapewniając kilka tysięcy placówek w całej Polsce, w których usługa może zostać zrealizowana.
 

Jak wygląda pierwsza wpłata gotówki?

Procedura pierwszej wpłaty, rozpoczyna się od weryfikacji danych. W tym celu, należy podać niezbędne dane z dowodu osobistego, konkretnie pesel, serię, numer dowodu, a także termin ważności dokumentu. Kiedy wszystkie informacje zostaną potwierdzone, sprzedawca poprosi o wprowadzenie karty do czytnika i wpisanie kodu PIN.

Musisz przeczytać: Wzrasta liczba wpłatomatów w Polsce. Już ponad 8 tys. punktów w całym kraju
 

Dlaczego sklep wymaga podania danych?

Sklep jest zobowiązany do weryfikacji danych. Spowodowane jest to, przez ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu oraz rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej.
 

Czy sklep pobiera prowizję?

Żabka nie pobiera żadnej prowizji. First Data Polska S.A, zastrzega że nie ma wpływu ani nie ponosi odpowiedzialności, za dodatkowe opłaty. W przypadku pojawienia się nieprzewidzianych kosztów, wynikających z wpłacenia gotówki za pośrednictwem placówki sklepu, należy skonsultować to z instytucją finansową, która wydała kartę. Wpłaty środków realizowane są wyłącznie w polskiej walucie. Przewalutowanie, może generować dodatkowe koszty. Informacje na temat kursów przewalutowania, można uzyskać kontaktując się z bankiem.
 

Instytucje bankowe umożliwiające wpłacanie gotówki

Usługą „wpłata na kartę” objęci są klienci 13 banków: Alior Bank, Bank BPS, BOŚ Bank, Bank Pekao SA, BNP Paribas, Bank Pocztowy, Credit Agricole, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, mBank, Plus Bank, Santander Bank Polska i SGB Bank. Oferta banku Pekao SA, obejmuje wyłącznie karty kredytowe.
 

Żabka czyli „mały wielki sklep”

Usługa wpłaty gotówki, to dodatkowe rozwiązanie, w szerokim wachlarzu usług, jakie oferuje sieć sklepów. Żabki są sklepami pełniącymi wiele funkcji, liczne w całej Polsce placówki, prócz usługi wpłaty gotówki, umożliwiają m.in. opłacenie rachunków czy odebranie zamówienia. Ciągły rozwój, widoczny jest również dzięki asortymentowi, który został znacznie wzbogacony na przestrzeni ostatnich lat. Można zauważyć większy nacisk na żywność ekologiczną, zagraniczne produkty oraz marki własne, jak Foodini, Tomcio Paluch czy Szamamm. Ogromnym atutem sieci sklepów, są dni i godziny otwarcia, zakupy w Żabce, zrobimy nawet w niedziele niehandlowe. Sieć sklepów nie stroni od innowacji i udogodnień, dzięki swojej przemyślanej strategii, konsekwentnie zyskuje coraz większe uznanie wśród konsumentów.

Przeczytaj także: Ile banknotów można włożyć do wpłatomatu

Najpopularniejsze