Polisy ubezpieczeniowe na życie – wybór

Polisy ubezpieczeniowe na życie – wybór

Wybór polisy ubezpieczeniowej na życie to jedna z kluczowych decyzji w twoim życiu. Początek może być ciężki. 
Powinieneś zacząć z pozornie łatwym pytaniem: Czy w ogóle potrzebujesz ubezpieczenie na życie? Twoja szczegółowa odpowiedz na to pytanie pomoże Ci zdecydować jakiego typu polisę ubezpieczeniowa zawrzeć. 

Jeżeli uznałeś że potrzebujesz polisy ubezpieczeniowej na życie, twoim następnym krokiem będzie porównanie różnych rodzajów ofert polis aktualnie dostępnych na rynku, w celu zapewnienia że kupujesz odpowiednia do Twoich potrzeb.

Sprawdź ofertę ubezpieczeń - sprawdź tutaj

Cel Polisy Ubezpieczeniowej | Dlaczego potrzebuje polisy ubezpieczeniowej?

Polisa Ubezpieczeniowa na Życie będzie się różnić zależnie od indywidualnej sytuacji personalnej
Jeżeli nie masz żadnych osób zależnych od siebie, to prawdopodobnie nie potrzebujesz ubezpieczenia na życie a tylko ubezpieczenia na zdrowie. Podobnie w sytuacji gdy wiekszość dochodu domowego nie jest generowana przez Ciebie. 

Jednak jeżeli Twój dochód jest ważny dla rozwoju i utrzymania Twojej rodziny, spłacanie kredytu hipotecznego, rachunków czy też przyszłe wykształcenie Twoich dzieci, wtedy powinieneś rozważyć dodatkowe zabezpieczenie w postaci polisy ubezpieczeniowej na życie jako zapewnienie stabilności finansowej w razie ewentualnej śmierci. 
 

Jakiej Polisy Ubezpieczeniowej potrzebujesz? 


Ciężko jest określić uniwersalna sumę ubezpieczenia odpowiednia dla wszystkich, ponieważ kwota ubezpieczenia zależy od wielu czynników, takich jak źródło dochodu, ile osób jest na Twoim utrzymaniu, aktualne kredyty oraz styl życia. Jednak generalne wskazówki polecają zaopatrzenie się w polisę która pokrywa 10ciokrotna wartość rocznego wynagrodzenia w przypadku Twojej śmierci. Wszystko ponad ta wartość powinno zostać skonsultowane z doradca finansowym w celu ustalenia odpowiedniej dla Ciebie kwoty. 
 

Rodzaje Polis Ubezpieczeniowych na Życie


Aktualnie na rynku znajdziemy wiele różnych ofert na ubezpieczenie życia i zdrowia, obowiązujących na całe życie, okresowych i uniwersalnych. 

W przypadku chęci ubezpieczenie życia oraz zdrowia. Oferta polisy ubezpieczeniowej Avivy dodatkowo pokrywa częściowe koszty leczenia w przypadku ciężkich zachorowań oraz wypadków. Firma współpracuje też z siecią Luxmed oferując prywatne wizyty lekarskie. 

Posiadasz kredyt hipoteczny doskonałym rozwiązaniem może być Ubezpieczenie KOMFORT ŻYCIA firmy Prudential. Dzięki tej polisie ubezpieczeniowej możesz mieć pewność, że w razie nieszczęśliwego wypadku Twoi bliscy pozostaną zabezpieczeni finansowo na przyszłe raty zaciągniętych kredytów oraz dalej utrzymać dotychczasowy styl życia.

Korzystna ofertę w ostatnich miesiącach oferuje zakład ubezpieczeń PZU, pomimo szerokiego zakresu produktów oferują ubezpieczenie na życie z dogodnym rozłożeniem płatności składek, które obowiazuja tylko do pewnego okresu, po czym można zaprzestać płatności z dożywotnim ubezpieczeniem wypłacanym po śmierci. 
 

Dolna Linia Polis Ubezpieczeniowych


Wybierajac polisę ubezpieczeniowa, warto skorzystać z internetowych źródeł, rankingów oraz porównywarek ubezpieczeniowych w celu podstawowej edukacji ubezpieczeniowej. Znajdź rzetelne informacje, oraz doradcę w celu zrozumienia różnych możliwych opcji, tak aby Twoja inwestycja w przyszłość Twoich bliskich była solidnie zabezpieczona. 

Najpopularniejsze