Załóż firmę w Santander bez wychodzenia z domu

Santander Bank Polska oferuje swoim klientom założenie firmy bez wychodzenia z domu dzięki usłudze pod nazwą Santander Internet. Każdy klient, który chciałby założyć swoją własną działalność gospodarczą, w kilku banalnie prostych krokach może utworzyć konto firmowe oraz zarządzać swoimi finansami za pośrednictwem systemu bankowości Mini Firma. 
 

Załóż firmę w Santander bez wychodzenia z domu 

Santander Bank Polska nieustannie wprowadza nowe funkcjonalności oraz opcje dla swoich klientów. Dotyczy to również tych klientów, którzy uruchamiają swoje biznesy. Od tej pory w Santander Bank Polska możliwe jest zarejestrowanie działalności gospodarczej w CEiDG. Wszystkie niezbędne czynności można dokonać za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej Santander. Aby złożyć wniosek, nie trzeba w ogóle wychodzić z domu. Wszystko odbywa się prosto, szybko i wygodnie za pośrednictwem internetu. Nie trzeba odwiedzać urzędu, odbierać paczek kurierskich czy dokonywać weryfikacji wideo bądź za pośrednictwem przelewu.

Razem z zarejestrowaniem firmy w Santander można również otworzyć “Konto Firmowe Godne Polecenia”. W tej chwili bank organizuje specjalną promocję, dzięki której można uzyskać szereg korzyści z tytułu utworzenia tego rachunku. Mateusz Hammer, menedżer segmentu MŚP w Banku Santander podkreśla, że “Nasz bank doskonale zdaje sobie sprawę z tego, z jak wieloma wyzwaniami muszą mierzyć się osoby, które pierwszy raz w życiu uruchamiają swoją własną działalność gospodarczą. Pragniemy maksymalnie ułatwiać naszym klientom cały ten proces w taki sposób, aby był on maksymalnie prosty i wygodny oraz możliwy do realizowania w całości bez konieczności wychodzenia z domu. Oprócz tego, proponujemy również szereg innych rozwiązań, dzięki którym zarządzanie firmą na co dzień jest jeszcze prostsze. Wśród naszych najważniejszych rozwiązań dla firm znajduje się m.in. Kantor Santander czy eKsięgowość. W bardzo krótkim przedziale czasowym na założenie firmy drogą internetową zdecydowało się przeszło 500 przedsiębiorców, co jest dla nas powodem do satysfakcji.”

 

Konta firmowe w Polsce - aktualne statyki 

Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej cyklicznie prezentuje najnowsze informacje dotyczące liczby istniejących podmiotów gospodarczych. Według najnowszych danych, pandemia koronawirusa spowodowała, że liczba zakładanych firm jest mniejsza, jednak w dalszym ciągu rejestrowanych firm jest naprawdę sporo. Tylko w kwietniu 2020 roku zarejestrowano 13 521 nowych firm, zaś w maju działalność rozpoczęło aż 22 274 firmy.

Najpopularniejsze