Kredyt dla firm działających poniżej roku

Kredyt dla firm działających poniżej roku

Kredyt dla wielu firm jest jedynym sposobem na sfinansowanie niezbędnych inwestycji bądź pokrycie bieżących wydatków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Najwięcej pytań o kredyty dla firm pojawia się wśród początkujących przedsiębiorców. Uzyskanie kredytu gotówkowego przez firmy działające poniżej roku nie jest proste. Czy kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy jest w ogóle możliwy? Sprawdzamy to w niniejszym artykule. 

Spis treści:

 1. Najpopularniejsze rodzaje kredytów dla firm
 2. Kredyt dla firm działających poniżej roku
 3. Kredyt dla firm działających poniżej roku - RANKING KREDYTÓW
 4. Kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy - czy to możliwe?
 5. Jak złożyć wniosek o kredyt dla firm na start?
 6. Pożyczka pozabankowa dla nowej firmy bez BIK

 

Najpopularniejsze rodzaje kredytów dla firm

Wielu przedsiębiorców sięga po kredyty dla firm, ponieważ dzięki nim mają możliwość zainwestowania uzyskanych środków w innowacyjne rozwiązania bądź sfinansowania bieżących wydatków związanych z prowadzeniem działalności. Najpopularniejsze rodzaje kredytów dla firm to:

 • kredyt dla nowych firm - niektóre banki mają w swojej ofercie oferty kredytów dla firm już od 1. dnia działalności,
 • kredyt obrotowy - służy on do sfinansowania bieżących wydatków związanych z prowadzeniem firmy, 
 • kredyt inwestycyjny - można go przeznaczyć na zrealizowanie inwestycji, 
 • kredyt technologiczny - służy on do zakupienia innowacyjnych technologii, dzięki którym firma będzie mogła stać się liderem w swojej branży, 
 • kredyt pomostowy - przedsiębiorcy zaciągają go najczęściej wtedy, gdy potrzebują środków na pokrycie kosztów projektów, na które otrzymali dotację unijną, ale czekają jeszcze na przelew środków, 
 • pożyczki pozabankowe dla firm - oferują je instytucje pozabankowe, a ich atutem jest fakt, iż przedsiębiorca kwotę uzyskaną z takiej pożyczki może przeznaczyć na dowolnie wybrany cel, 
 • kredyt hipoteczny - gdy przedsiębiorca planuje zakupić nieruchomość, kredyt hipoteczny będzie najlepszym rozwiązaniem,
 • kredyt w rachunku bieżącym dla firm - jest to produkt, dzięki któremu bank przyznaje klientowi określony limit środków do wydania na jego koncie firmowym. 

 

Kredyt dla firm działających poniżej roku

Wymagania instytucji bankowych wobec przedsiębiorców ubiegających się o kredyty dla firm są dość wysokie. Jednym z najważniejszych wymogów jest odpowiednio długi czas prowadzenia działalności, który wynosi zazwyczaj minimum 12 miesięcy. Ponadto, właściciel firmy musi także właściwie udokumentować przychody za rok ubiegły. W związku z rosnącą liczbą uruchamianych w Polsce przedsiębiorstw, niektóre banki decydują się na poluzowanie swojej polityki kredytowej, dzięki czemu uzyskanie kredytu dla firm poniżej 12 miesięcy staje się możliwe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że co do zasady największe szanse na otrzymanie kredytu na atrakcyjnych warunkach mają wyłącznie firmy istniejące od dłuższego czasu. Te nowopowstałe mają z tym niejednokrotnie poważny problem. 

 

Kredyt dla firm działających poniżej roku - RANKING KREDYTÓW

ideabank - kredyt dla firm
Nazwa konta Firma To Ja          
Konto firmowe z debetem TAK
Maks. kwota debetu 50 000 zł
Kredyt dla przedsiębiorców TAK
Maks. kwota kredytu 500 000 zł
Opłata za konto 0 zł
Opłata za kartę 0 zł 
Opłata za bankomaty 0 zł
Dodatkowe informacje bez zaświadczeń z ZUS i US

idea bank -- kredyt dla firm ponizej roku

 

santander - kredyt dla firm
Nazwa konta Godne Polecenia
Konto firmowe z debetem TAK
Maks. kwota debetu 20 000 zł
Kredyt dla przedsiębiorców TAK
Maks. kwota kredytu 500 000 zł
Opłata za konto 0 zł
Opłata za kartę 0 zł 
Opłata za bankomaty 0 zł
Dodatkowe informacje brak konieczności przedstawiania faktur przy udzielaniu kredytu

santander - kredyt dla firm ponizej 12 mies

 

Kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy - czy to możliwe?

Kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy nie jest dostępny w ofercie wszystkich instytucji bankowych, jednak jego znalezienie nie jest trudne. Kredyt tego rodzaju mogą uzyskać przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczęli prowadzić swoją działalność gospodarczą. W wielu przypadkach kredyt dla firm poniżej roku można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel - bank nie będzie nas pytał o to, na co konkretnie chcemy przeznaczyć uzyskane pieniądze. 

O kredyt dla nowych firm mogą ubiegać się wszyscy przedsiębiorcy, którzy:

 • prowadzą działalność nie dłużej niż 12 bądź 18 miesięcy, 
 • prowadzą działalność jako osoba fizyczna, rolnik w formie spółki jawnej, spółki cywilnej, spółki fizycznej, spółki partnerskiej,
 • przedstawią dokumenty poświadczające istnienie przedsiębiorstwa (wyciąg z CEIDG oraz zaświadczenie z ZUS i US).

Kredyt dla nowej firmy może być przyznany bez żadnych zabezpieczeń rzeczowych lub z zabezpieczeniem (jest nim np. hipoteka na nieruchomości). W tym drugim przypadku maksymalna kwota kredytu, o którą będzie można się ubiegać, będzie oczywiście znacznie wyższa. 
 

Jak złożyć wniosek o kredyt dla firm na start?

Procedury związane z ubieganiem się o kredyty dla firm na start nie są czasochłonne. Taki kredyt można uzyskać na takich samych zasadach jak zwyczajny kredyt dla firm online. Aby znaleźć najlepszą ofertę kredytu dla firm na start, warto zapoznać się z przygotowanymi przez naszą redakcję ofertami. Opracowany przez nas ranking kredytów dla firm na start zawiera oferty najlepszych kredytów dedykowanych początkującym przedsiębiorcom, o które można ubiegać się bez wychodzenia z domu. Do złożenia wniosku w zupełności wystarczy nam komputer ze stałym dostępem do internetu. 

Po znalezieniu najlepszej oferty w rankingu kredytów dla firm, należy przejść na stronę internetową konkretnego banku, określić za pomocą suwaka pożądaną kwotę oraz złożyć wniosek o kredyt. Trzeba oczywiście pamiętać o tym, że każdy bank przed udzieleniem kredytu przedsiębiorcy poprosi go o przesłanie niezbędnych dokumentów. Chodzi tutaj oczywiście o wpis do rejestru działalności gospodarczej a także zaświadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego potwierdzające, że wnioskodawca nie ma wobec tych instytucji publicznych żadnych zadłużeń.

W trakcie wypełniania wniosku można także zdecydować się na zawnioskowanie o wyższą kwotę. Bank zażąda jednak dodatkowego zabezpieczenia kredytu w postaci hipoteki, poręczenia osoby trzeciej, cesji bądź zastawu ustanowionego na majątku trwałym firmy. Na kredyt dla firm z zabezpieczeniem najlepiej jest decydować się tylko wtedy, gdy planujemy pozyskać środki na realizację jakiejś ważnej inwestycji, dzięki której osiągniemy lepszą pozycję w swojej branży. 

 

Pożyczka pozabankowa dla nowej firmy bez BIK

Jeśli początkującemu przedsiębiorcy zależy na tym, aby otrzymać finansowanie bez zbędnych formalności w jak najkrótszym czasie, może również skorzystać z pożyczek dla firm bez bik oferowanych przez popularne instytucje pozabankowe. Znalezienie pożyczki pozabankowej dla firm jest znacznie łatwiejsze niż kredytu w banku. Decyzje pożyczkowe wydawane są wyjątkowo szybko. Firmy pożyczkowe udzielające finansowania przedsiębiorcom w wielu przypadkach nie wymagają przesyłania dokumentów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego, co wpływa na znaczne przyspieszenie całej procedury.