Kredyt odnawialny dla firm w rachunku bieżącym

Kredyt odnawialny dla firm w rachunku bieżącym to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla wszystkich właścicieli firm, którzy osiągają bardzo nieregularne i niesystematyczne dochody. Z powodu braku ciągłości w uzyskiwanych dochodach wielokrotnie utrzymanie płynności finansowej przez przedsiębiorstwo okazuje się wyjątkowo trudne. Dzięki linii kredytowej w koncie możliwe jest uzyskanie dodatkowego źródła dochodów, które można przeznaczać na wszelkie wydatki związane z prowadzeniem firmy. Jakie warunki musi spełniać przedsiębiorca, aby otrzymać limit odnawialny w rachunku firmowym? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy poniżej. Sprawdź już teraz najlepsze oferty kredytów w rachunku bieżącym dla firm i odzyskaj płynność finansową.

 

Kredyt odnawialny dla firm w rachunku bieżącym - ranking

idea bank
Nazwa kredytu odnawialnego Idea Bank - kredyt odnawialny dla firm
Kwota finansowania możliwa do uzyskania w ramach limitu odnawialnego Maksymalnie 500 000 złotych (dokładna wysokość kwoty uzależniona od negocjacji pomiędzy bankiem a przedsiębiorcą)​
Maksymalny okres kredytowania 24 miesiące
Opłata za rozpatrzenie wniosku o kredyt odnawialny dla firm 0 zł
Spłata odsetek Automatyczna (do spłaty dochodzi wraz z pojawieniem się wpływów na konto)
Wniosek online TAK
sprawdź kredyt odnawialny dla firm w IdeaBank

 

alior bank
Nazwa kredytu odnawialnego Alior Bank - kredyt odnawialny dla firm
Kwota finansowania możliwa do uzyskania w ramach limitu odnawialnego Ustalana w toku negocjacji między bankiem a przedsiębiorcą
Maksymalny okres kredytowania 24 miesiące
Opłata za rozpatrzenie wniosku o kredyt odnawialny dla firm 0 zł
Spłata odsetek Automatyczna (do spłaty dochodzi wraz z pojawieniem się wpływów na konto)
Wniosek online TAK
sprawdź kredyt odnawialny dla firm w Alior banku

 

mbank
Nazwa kredytu odnawialnego mBank - kredyt odnawialny dla firm
Kwota finansowania możliwa do uzyskania w ramach limitu odnawialnego Maksymalnie 500 000 złotych (dokładna wysokość kwoty uzależniona od negocjacji pomiędzy bankiem a przedsiębiorcą)​
Maksymalny okres kredytowania 24 miesiące
Opłata za rozpatrzenie wniosku o kredyt odnawialny dla firm 0 zł
Spłata odsetek Automatyczna (do spłaty dochodzi wraz z pojawieniem się wpływów na konto)
Wniosek online TAK
sprawdź kredyt odnawialny dla firm w mbanku

 

Spis treści:

  1. Kredyt odnawialny dla firm w rachunku bieżącym - ranking
  2. Limit odnawialny w rachunku firmowym
  3. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt odnawialny dla firm w rachunku bieżącym?
  4. Firmowy kredyt odnawialny - jak to działa?
  5. Na co można wydać środki uzyskane w ramach kredytu odnawialnego dla firm?

 

Limit odnawialny w rachunku firmowym

Kredyt odnawialny dla firm w rachunku bieżącym działa na podobnych zasadach co debet na koncie dla klientów indywidualnych. Usługa ta polega na tym, iż otrzymujemy określony limit, który będziemy mogli wydać. Kwota możliwa do uzyskania w ramach limitu uzależniona jest przede wszystkim od zdolności kredytowej danego przedsiębiorstwa. Jeżeli w ciągu kilku ostatnich miesięcy uzyskiwało ono przychody na stabilnym, w miarę wysokim poziomie, to kwota limitu zaoferowanego przez bank może być naprawdę wysoka. W większości przypadków jest to wielokrotność miesięcznych dochodów - bank samodzielnie decyduje jednak o tym, ile razy pomnoży nasze dochody. 

Aby móc korzystać z kredytu odnawialnego dla firm w rachunku bieżącym, trzeba oczywiście szereg warunków określonych przez instytucję bankową. Co do zasady, gdy na nasz rachunek firmowy każdego miesiąca wpływają jakieś przelewu, nasze szanse na otrzymanie takiej formy finansowania są całkiem spore. Banki starają się bowiem w taki sposób kształtować oferty, aby mogło z nich korzystać jak najwięcej klientów, dzięki czemu wymagania nie są wygórowane. 

Musisz sprawdzić: Kredyt dla firm działających poniżej roku

 

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt odnawialny dla firm w rachunku bieżącym?

Wymagania wobec przedsiębiorców wnioskujących o uzyskanie kredytu odnawialnego w rachunku bieżącym nie są wygórowane. W większości banków w zupełności wystarczy, gdy wnioskodawca prowadzi swoją firmę od 6 lub 12 miesięcy. Wymóg dotyczący minimalnego okresu prowadzenia działalności gospodarczej jest niezbędny, ponieważ instytucji bankowej zależy na zweryfikowaniu zdolności kredytowej wnioskodawcy. 

Gdy uda nam się otrzymać kredyt odnawialny, musimy pamiętać o tym, aby na konto regularnie wpływały przelewy. Większość banków wymaga, aby każdego miesiąca na rachunek firmowy z limitem odnawialnym wpływało minimum 5000 złotych, jednak tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak wysoka jest przyznana kwota limitu odnawialnego. 

Sprawdź teraz: Idea Bank debet dla firm

 

Firmowy kredyt odnawialny - jak to działa?

Warto wiedzieć, że opłaty za korzystanie z kredytu odnawialnego dla firm w rachunku bieżącym są pobierane tylko wtedy, gdy przedsiębiorca z niego korzysta. W przypadku, gdy w danym miesiącu przedsiębiorca nie sięgnie ani razu po środki z kredytu odnawialnego, wówczas nie będzie obarczony jakimikolwiek kosztami. Banki zaczynają naliczanie odsetek od takiego kredytu dopiero wtedy, gdy zaczynamy korzystać z przyznanej kwoty. 

Odsetki nalicza się wyłącznie od kwoty kredytu, którą w rzeczywistości wykorzystaliśmy. W przypadku, gdy mamy przyznany limit kredytowy w kwocie 350 000 złotych, a wykorzystaliśmy zaledwie 1000 złotych, to tylko od 1000 złotych bank pobierze stosowną opłatę. Jest to rozwiązanie wyjątkowo korzystne oraz tanie, ponieważ przedsiębiorca dokładnie wie, ile zapłaci za korzystanie z przyznanego limitu. Linia kredytowa w rachunku nie jest dużym obciążeniem dla jego firmy, co pozwala mu skupić się na zdobywaniu nowych klientów. 

Spłata kredytu odnawialnego w rachunku bieżącym dla firm polega na tym, że każdy wpływ pojawiający się na koncie jest traktowany jako spłata zadłużenia. Oznacza to, że do spłaty takiego kredytu dochodzi wyjątkowo szybko - bez stresu i zbędnych formalności. Gdy wykorzystamy całą dostępną kwotę limitu, jest ona dostępna ponownie. Z tego względu ten kredyt nazywa się właśnie kredytem odnawialnym. Jest to wyjątkowo korzystne rozwiązanie, ponieważ daje firmie możliwość odzyskania płynności finansowej zawsze, gdy tego potrzebuje. 

 

Na co można wydać środki uzyskane w ramach kredytu odnawialnego dla firm?

W przypadku wielu produktów bankowych uzyskane finansowanie można przeznaczyć wyłącznie na ściśle określony cel, np. na zakup nieruchomości, remont lub kupno samochodu. W przypadku kredytu odnawialnego dla firm w rachunku bieżącym jest zupełnie inaczej. Bank nie będzie wymagał od nas, abyśmy dokładnie określili, na co przeznaczymy uzyskane w ten sposób pieniądze. Przedsiębiorca kwotę kredytu odnawialnego dla firm w rachunku bieżącym może przeznaczyć na dowolnie przez siebie wybrany cel. 

Jest to ogromne udogodnienie, ponieważ w trakcie prowadzenia własnej działalności gospodarczej może nam się przydarzyć wiele kryzysów, w trakcie których będziemy potrzebowali szybkiego zastrzyku gotówki. Gdy borykamy się z brakiem klientów bądź jeden z naszych kontrahentów zbyt długo zwleka z opłaceniem należności, wówczas limit odnawialny w rachunku firmowym może być receptą na nasze przejściowe problemy finansowe. 

 

Sprawdź również: Konto firmowe z debetem

Najpopularniejsze