Obniżka marży i oprocentowania kredytów hipotecznych w Santander Bank Polska

Santander Bank Polska zdecydował się na obniżkę marży oraz oprocentowania na stałe na okres pięciu lat w udzielonych kredytach hipotecznych. Ponadto, konsumenci, którzy zdecydują się na zakup ubezpieczenia na życie Spokojna hipoteka, będą mogli uzyskać kredyt hipoteczny z zerową prowizją. Ta atrakcyjna oferta jest skierowana do wszystkich klientów, którzy zawnioskują o nowy kredyt hipoteczny. 

 

Obniżka marzy i oprocentowania kredytów hipotecznych w Santander Bank Polsk

Zmiany w taryfie marży i oprocentowania kredytów i pożyczek hipotecznych w Santander Bank Polska obowiązują począwszy od 23 listopada 2020 roku. Nowa taryfa obowiązuje zarówno stałych jak i nowych klientów tego banku. Niższa marża bądź oprocentowanie stałe będą obowiązywać przez okres 5 lat. 

 

Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać obniżkę marży w kredycie hipotecznym od Santander?

Warunkiem skorzystania z obniżonej marży i oprocentowania produktów hipotecznych jest skorzystanie z dodatkowych produktów banku, takich jak:

  • rachunek osobisty w Santander Bank Polska oraz przelewanie na niego wynagrodzenia - można za to otrzymać obniżkę marży o 0,2 punkta procentowego, 
  • kupno ubezpieczenia nieruchomości Locum Comfort - za zakup polisy można otrzymać obniżkę marży w postaci -0,1 punkta procentowego,
  • założenie oraz korzystanie z karty kredytowej - jeśli klient wyda z karty kredytowej minimum 500 złotych miesięcznie, marża ulegnie obniżeniu o 0,1 punkta procentowego. 

Wszystkie udzielone obniżki ulegają sumowaniu. Jeżeli klient zdecyduje się na skorzystanie ze wszystkich trzech opisanych powyżej produktów, wtedy łączna suma przydzielonej obniżki będzie wynosiła aż 0,4 punkta procentowego. Z kolei ci klienci, którzy podejmą decyzję o zakupieniu Ubezpieczenia na Życie Spokojna Hipoteka, zostaną zwolnienie z uiszczania prowizji z tytułu udzielenia kredytu hipotecznego. 

Agnieszka Nachyła, menedżer ds. produktów hipotecznych w Santander Bank Polska podkreśla, że Santander jest instytucją bankową, dla której priorytetem są potrzeby klientów oraz budowa długoterminowych relacji. Zaznacza, że bank chce w sposób szczególny zadbać o tych klientów, którzy w sposób aktywny korzystają z kilku jego produktów. 

 

Niższe oprocentowanie kredytu hipotecznego w Santander 

Oprócz marży, obniżeniu ulega także stawka oprocentowania kredytu hipotecznego. Będzie ona obowiązywała także przez okres 5 lat. Obecni klienci, którzy złożą wniosek o nowy kredyt, oprocentowanie wyniesie 2,5%, nowi klienci zapłacą 2,6% oprocentowania w przypadku kredytów do 70% wartości nieruchomości a także 2,7% oraz 2,8% przy kredytach o wartości do maksymalnie 80% wartości nieruchomości. 

Co trzeba zrobić, aby móc skorzystać z niższego oprocentowania kredytu hipotecznego w Santander Bank Polska? Jedyny warunek to wykupienie pakietu produktów dodatkowych, który opisaliśmy powyżej. Klient musi zatem założyć konto w Santander oraz tam uzyskiwać przelew wynagrodzenia, założyć kartę kredytową oraz wykupić polisę nieruchomości Locum Comfort. W ten sposób stopa procentowa ulegnie obniżeniu o 0,4 punkta procentowego. Obowiązkiem klienta jest aktywne korzystanie ze wszystkich dodatkowych produktów przez 5 lat. Jeżeli klient zrezygnuje z nich wcześniej bądź nie zapewni wpływów wynagrodzenia na konto lub nie będzie korzystał z karty kredytowej, marża oraz oprocentowanie zostaną podwyższone. 

Wyjątkowo niska stawka oprocentowania po spełnieniu tych warunków będzie obowiązywała przez kolejne 5 lat, dlatego miesięczne raty będą rekordowo niskie. Dodatkowo, gdy klient będzie chciał wcześniej spłacić swój kredyt, bank nie pobierze od niego z tego tytułu żadnej dodatkowej prowizji. 

Najpopularniejsze