Pożyczki pozabankowe na 12 miesięcy - pożyczka na rok

Pożyczki pozabankowe na 12 miesięcy - pożyczka na rok

Większość firm pozabankowych w Polsce ma w swojej ofercie przede wszystkim pożyczki z wyjątkowo krótkim terminem spłaty, który wynosi zazwyczaj zaledwie 30 dni. Tak krótki czas na spłatę zaciągniętego zobowiązania dla wielu osób jest nie do zaakceptowania. Na szczęście są jednak na polskim rynku pożyczkowym firmy, które nawet nowym klientom oferują o wiele dłuższy okres spłaty. Gdzie można dostać pożyczki pozabankowe na 12 miesięcy? 

 

Najlepsze pożyczki na rok - aktualny ranking

Na rynku pożyczkowym jest dość sporo firm oferujących pożyczki na rok. Poniżej pokrótce omawiamy ich propozycje. 

smartney pożyczka na rok
Nazwa pożyczki Smartney
Pożyczka na rok TAK
Maksymalna kwota pożyczki 60 000 zł
Wiek pożyczkobiorcy 25 - 70 lat
Wypłata pożyczki 30 min
sprawdź pożyczkę na rok - smartney
provident pożyczka na 12 miesiecy
Nazwa pożyczki Provident
Pożyczka na rok TAK
Maksymalna kwota pożyczki 20 000 zł
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 99 lat
Wypłata pożyczki 15 min
sprawdź pożyczkę na rok - smartney
wonga pożyczka na rok
Nazwa pożyczki Wonga
Pożyczka na rok TAK
Maksymalna kwota pożyczki 20 000 zł
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 99 lat
Wypłata pożyczki 15 min
sprawdź pożyczkę na rok - wonga

 

SPIS TREŚCI

 1. Najlepsze pożyczki na rok - aktualny ranking
 2. Pożyczki pozabankowe na 12 miesięcy
 3. Pożyczka na rok - jakie warunki trzeba spełnić?
 4. Zanim weźmiesz pożyczkę na rok - najważniejsze wskazówki
 5. Czy firmy oferujące pożyczki na 12 miesięcy sprawdzają BIK i KRD?
 6. Odpowiedzialne pożyczanie - jak pożyczyć na rok

 

Pożyczki pozabankowe na 12 miesięcy

Pożyczka na rok to produkt finansowy, którego potrzebuje bardzo wiele osób. Jest to w pełni zrozumiałe. Zwrócenie do firmy pożyczkowej sporej kwoty w zaledwie 30 dni nie zawsze jest takie proste. Polskie firmy pożyczkowe w odpowiedzi na rosnący popyt stopniowo wprowadzają jednak do swojej oferty pożyczki pozabankowe na 12 miesięcy.

Są one świetną alternatywą dla klasycznych chwilówek na 30 dni bądź pożyczek na 60 dni. Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku czas spłaty jest dość krótki. Pożyczka na rok wyróżnia się z kolei tym, że spłacamy ją w 12 comiesięcznych ratach, dlatego nasz domowy budżet nie ucierpi na tym zbyt mocno. O pożyczki pozabankowe na rok można ubiegać się nie tylko przez internet, ale również w siedzibie danej firmy pożyczkowej. 

 

Pożyczka na rok - jakie warunki trzeba spełnić?

Kto ma szansę na uzyskanie pożyczki pozabankowej na 12 miesięcy? Wymagania wobec osób wnioskujących o pożyczki na rok nie są restrykcyjne. Weryfikacja klientów nie jest szczegółowa, a cały proces wnioskowania wyróżnia się ogromną prostotą. Do uzyskania pożyczki długoterminowej na 12 miesięcy konieczne jest spełnienie następujących warunków:
 

 • odpowiedni wiek (minimum 18 lat - są jednak firmy pożyczkowe, u których minimalna granica wieku wynosi 21 lat; firmy pożyczkowe ustalają też górną granicę wieku, która zazwyczaj wynosi 65 bądź 75 lat), 
 • zamieszkiwanie na stałe na terenie Polski - konieczne jest podanie adresu zamieszkania i/lub zameldowania,
 • posiadanie polskiego obywatelstwa i pełnej zdolności do czynności prawnych, 
 • posiadanie aktywnego konta bankowego oraz dostępu do systemu bankowości elektronicznej, 
 • posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej, 
 • posiadanie telefonu komórkowego z polskim numerem, 
 • posiadanie stałego źródła dochodu - przeważająca większość firm pożyczkowych akceptuje różnorodne źródła dochodu - umowę o pracę, umowę zlecenie, umowę o dzieło, emeryturę, rentę, świadczenia rodzinne, zasiłki z MOPS-u itd. Uzyskiwania tych dochodów nie trzeba potwierdzać w formie papierowej - w zupełności wystarczy wypełnić oświadczenie o uzyskiwanych przychodach w formie elektronicznej. Problem z otrzymaniem pożyczki mogą mieć wyłącznie te osoby, które nie posiadają jakichkolwiek dochodów, ponieważ są np. bezrobotne.

Jeśli ktoś nie spełnia któregoś z powyżej wymienionych warunków, wcale nie jest od razu na straconej pozycji. Trzeba pamiętać o tym, że każda firma pożyczkowa stosuje wobec swoich klientów nieco inne wymagania. Dodatkowo, wnioski wszystkich pojedynczych klientów są weryfikowane w sposób indywidualny. 

 

Zanim weźmiesz pożyczkę na rok - najważniejsze wskazówki 

Przed zaciągnięciem pożyczki na rok, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę następujące kwestie:
 

 • oferowane przez firmę pożyczkową minimalne i maksymalne kwoty pożyczki (należy pamiętać o unikaniu pożyczania zbyt wysokich kwot, ponieważ później mogą wystąpić spore problemy z ich spłatą),
 • RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) - wskaźnik ten informuje nas o całkowitym koszcie spłacie pożyczki. Im jest on mniejszy, tym pożyczka jest bardziej opłacalna;
 • wysokość miesięcznej raty, 
 • oprocentowanie - aktualne przepisy prawa wskazują, że oprocentowanie w skali roku nie może być większe niż 10%,
 • opinie dotychczasowych klientów na temat danej firmy pożyczkowej,
 • rzetelność danej instytucji pozabankowej - można to zweryfikować bardzo łatwo zaglądając do Rejestru Instytucji Pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Wykaz ten zawiera listę w pełni legalnych przedsiębiorstw oferujących pożyczki pozabankowe;
 • kary naliczane z tytułu braku terminowej spłaty pożyczki,
 • opłaty dodatkowe związane z wydłużeniem terminu spłaty pożyczki.

 

Czy firmy oferujące pożyczki na 12 miesięcy sprawdzają BIK i KRD? 

Udzielanie pożyczek na rok wiąże się dla firm pozabankowych ze znacznie większym ryzykiem finansowym niż w przypadku klasycznych chwilówek. W związku z tym, sporo pożyczkodawców jeszcze przed zaakceptowaniem wniosku klienta, sprawdza, czy jego dane nie widnieją w rejestrze dłużników. Przypomnijmy: najpopularniejsze w naszym kraju bazy dłużników to BIK, KRD, BIG oraz ERIF. Niejednokrotnie zdarza się, że o pożyczki online wnioskują osoby, które są zadłużone po uszy. Tacy klienci na uzyskanie kredytu gotówkowego w banku nie mają żadnych szans, jednak w instytucjach pozabankowych sytuacja jest już nieco inna. Zadłużone osoby mogą jednak otrzymać od firmy pozabankowej mniej atrakcyjną propozycję, np. niższą kwotę pożyczki od pozostałych klientów.  

Czy wybór najlepszej pożyczki ratalnej jest prosty? Absolutnie nie. Liczba ofert jest obecnie tak duża, że znalezienie takiej, która w pełni będzie odpowiadała naszym potrzebom, może zająć sporo czasu. Pożyczka na 12 miesięcy może wynosić w zależności od naszych potrzeb od 100 do nawet 10 000! 

 

Odpowiedzialne pożyczanie - jak pożyczyć na rok

Zanim zaciągniemy jakąkolwiek pożyczkę, w pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie przeanalizować swoją aktualną sytuację materialną. Jeżeli doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie stać nas na kolejne zobowiązanie, to po prostu z niego zrezygnujmy. Kolejna rzecz: jeśli nie rozumiemy zapisów umowy, to w żadnym wypadku jej nie podpisujmy. Przed udzieleniem zgody na wszystkie warunki zaciąganej pożyczki, koniecznie należy przeczytać całą umowę, a szczególną uwagę zwrócić na treści pisane drobnym drukiem. Jeśli zbyt szybko podpiszemy umowę pożyczki, możemy tego gorzko pożałować. 

Jeśli posiadamy już kilka niespłaconych pożyczek, to w żadnym wypadku nie zaciągajmy kolejnej. W pożyczaniu najważniejsza jest odpowiedzialność. Należy dostosowywać swoje marzenia do realiów i aktualnych możliwości finansowych. Zachęcamy również do tego, aby bardzo dokładnie zastanowić się nad wysokością pożyczki oraz okresem spłaty. Absolutnie nie warto sięgać po zbyt wysokie sumy, ponieważ później mogą pojawić się spore problemy z ich terminową spłatą. 

Najpopularniejsze