Kredyt konsolidacyjny dla osób ze złą historią kredytową w BIK

Czy można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny, gdy posiada się złą historię kredytową w BIK? Pewnie wiele osób, mających długi i związane z tym problemy, zastanawia się nad tym. Potrzebują pieniędzy na spłatę zobowiązań, a nie mogą wziąć nowego kredytu, bo zła historia bankowa im na to nie pozwala. Jednak taki kredyt konsolidacyjny jest możliwy, nawet dla tych, którzy mają negatywną ocenę w BIK-u.

kredyt yousave
Maks. kwota pożyczki 100 - 25 000 zł
Okres spłaty 1 - 24 miesięcy
Bez BIK TAK
pożyczka na procent yousave
pożyczka bez bik- solcredit
Maks. kwota pożyczki 100 - 5 000 zł
Termin spłaty 120 dni
Bez BIK TAK
Wniosek o pożyczkę Sprawdź bezpłatnie
pożyczka bez bik- hapipozyczki
Maks. kwota pożyczki 2 000 - 15 000 zł
Termin spłaty 6 - 24 miesięcy
Bez BIK TAK
Wniosek o pożyczkę Sprawdź bezpłatnie


Spis treści:

  1. Kredyty konsolidacyjne bez BIK
  2. Czy warto myśleć o kredycie konsolidacyjnym, gdy masz złą historię w BIK?
  3. Jakie są korzyści z kredytu konsolidacyjnego dla osób ze złą historią w BIK?
  4. Gdzie można otrzymać kredyt konsolidacyjny?
     

Czy warto myśleć o kredycie konsolidacyjnym, gdy masz złą historię w BIK?

Nie jestem osobą, która udzieli Ci takiego kredytu, ale mogę udzielić Ci kilku wskazówek, jak poradzić sobie z zadłużeniem. W życiu poznałem wiele osób, które przeszły przez piekło długów. Mają wiedzę w tym temacie.Nie raz rozmawiałem z nimi, słuchałem ich i pisałem z nimi. Wiedzę, którą zebrałem, chcę podzielić się z Tobą, bo może tego potrzebujesz i pewne informacje będą dla Ciebie cenne.

Jeżeli męczą Cię po nocach problemy z zadłużeniem, zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego nie jest pomysłem głupim czy niemożliwym do zrealizowania. Jeśli raty przekraczają wysokość Twojego dochodu, nie dajesz rady płacić pełnych rat, to taka konsolidacja mogłaby wiele zmienić, uwolnić Cię w końcu od nerwów, problemów i ciągłego zamartwiania się, jak dać radę długom.

Przy złej historii kredytowej nie weźmiesz na pewno kredytu w żadnym banku. Warunkiem w tym przypadku jest dobra historia w BIK. Tylko wtedy bank udzieli Ci kredytu na konsolidację Twojego zadłużenia.

Sprawdź także: Weryfikacja w Biurze Informacji Kredytowej - raport BIK
 

Jakie są korzyści z kredytu konsolidacyjnego dla osób ze złą historią w BIK?

Taki kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych ułatwi Ci spłatę zadłużenia. Konsolidacja kredytu pozwoli Ci na:

  • obniżenie wysokości raty, tak, byś mógł co miesiąc w mniejszych ratach spłacać zadłużenie
  • posiadanie jednej raty, a nie kilku np. 4 czy 5
  • karencję (pewną zwłokę) w spłacie kredytu, zyskujesz taki „czas ochronny”
  • pozyskanie dodatkowych funduszy, pod warunkiem, że masz dobrą zdolność kredytową.


Przeczytaj także: Jak radzić sobie ze spłatą zobowiązań?

Taki kredyt konsolidacyjny ma wiele zalet. Można nawet stwierdzić, że to „złote rozwiązanie” dla zadłużonych i pogrążonych w codziennym zamartwianiu się, jak związać koniec z końcem, pogodzić codzienne wydatki na życie z dużymi ratami, na które Cię nie po prostu stać, bo są za wysokie jak na Twoje możliwości.
 

Gdzie można otrzymać kredyt konsolidacyjny?

To przykre, że zła historia kredytowa nie pozwala Ci na skorzystanie z oferty banków, która jest naprawdę duża i przed Tobą byłoby dużo możliwości. W dzisiejszych czasach dużą wygodą jest składanie wniosków o kredyt przez Internet. Oszczędza się dzięki temu czas i nie ma potrzeby dojazdu do miasta. To komfortowe, szczególnie dla osób mieszkających w mniejszych miejscowościach, nie posiadających swojego auta. Chociaż nie możesz skorzystać  z oferty banków, nie oznacza to, że drzwi się przed Tobą zamknęły i nie masz wyjścia.

Możesz zaciągnąć pozabankowy kredyt konsolidacyjny. Oferują go firmy pożyczkowe, nie podlegające nadzorowi KNF. Firmy tego typu nie będą Ci stawiać tylu warunków i wymagać tylu formalności, co banki, których oferta konsolidacji kredytu jest tylko dla klientów z dobrą historią kredytową. Firmy pożyczkowe nie będą sprawdzać Twojego: BIK-u, KRD, ani BIG IntoMonitoru, ani nawet ERIF-u.

Jednak musisz wiedzieć, że taki kredyt konsolidacyjny pozabankowy jest o wiele droższy niż w bankach. Musisz to wszystko dobrze przemyśleć, skalkulować, zanim zdecydujesz się na zaciągnięcie takiego kredytu. Trzeba się upewnić, czy dasz radę spłacać raty. W przeciwnym razie, Twoje zadłużenie może powiększyć się jeszcze bardziej i będziesz miał jeszcze więcej problemów.

Zanim ostatecznie zdecydujesz, czy wejść w kredyt pozabankowy, czy nie, weź kartkę i spisz sobie na niej dokładnie, jakie posiadasz ogólne zadłużenie, ile wynoszą łącznie miesięczne raty, weź pod uwagę średnie oprocentowanie, no i oblicz, ile będziesz w stanie odłożyć na miesięczną ratę. To wszystko musi być przemyślane i zaplanowane. Tylko wtedy warto sięgnąć po pozabankowy kredyt konsolidacyjny.

Sprawdź również: Pożyczka na już dla osób zalegających z płatnościami

Najpopularniejsze